Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adamkitap, lüzumsuz, özeti

Lüzumsuz Adam-Kitap Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Lüzumsuz Adam-Kitap Özeti

Lüzumsuz Adam kitap özeti

Haftanın 7 günü aynı şeyleri yapan Mansur Bey her zaman ki gibi kahvesine gider ve kahve sahibi Yahudi bayanla kapuçinolu fransızca sohbetine başlarDaha sonra kütüphaneye giderek bir Fransızca dergi alırÇünkü bu dergi yarınki sohbetine yardımcı olacaktırÖğlene doğru işkembecisine gider ve ekşi ekşi limonlu işkembesini içer Bayramın dükkanında Akşam Fransızca dergisindeki bilmediği kelimeleri tercüme ederken uyuyakalırFakat saat 4:30daki akşam gezintisi için uyanacaktır elbetteGezinti sırasında akşam olduğunu pastahanesinin perdesi çekilnce anlarPortakalını alır ve meyhaneden çıkan insanları izlemeye başlarDaha sonra karşı meyhaneye girer,her zamanki içkisini içer ve her zaman olduğu gibi zurnacı ,zurnasının kamış düdüklerinden birini değiştirirken masasından kalkar
Yedi seneden beri mahallesinden çıkmayan Hünsar Bey bir gün mahalesinden çıkmaya karar verir
İstanbulun güzelliği onu büyülemiştir ve aklına ne gelir biliyor musunuz? Dükkanla,evi satıp,gazinodaki alnı dar kızı metres tutup,daha sonra bir Boğaziçi vapuruna binip,Bebekle Arnavutköy önlerinde oturduğu tabureden kalkıp,kendisini denizin içine bırakıvermek
Kitabın Anafikri
Her gün aynı şeyleri yapan bir adamın gerçekleştirdiği faaliyetler en ince detayına kadar anlatılıyorRutin faaliyetleri gerçekleştirmesine rağmen ,içinde daha değişik şeyler yapma isteğinde olan başka bir insan var ve bu da diğer kişilerle olan ilişkilerinde ve düşüncelerinde açığa çıkıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com