Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
keçi, kitabının, köprüsü, özeti

Keçi Köprüsü Kitabının Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Keçi Köprüsü Kitabının Özeti

Keçi Köprüsü

"Kaybetme ve yas tutmanın enfes ve hüzünlü romanı"

-Booklist: Editörlerin Seçimi

Arkama bakmadan dönüp gitmekle kendimden çok şey kaybettim

Geçmişimden, hayatımdan hep verdim Babamı ve oğlumu kaybettim

Beni ben yapanı kaybettim; kendi yaptığımı da kaybettim

Artık bakmamak, kendi isteğimle kör yaptı beni

Amerikalı fotoğrafçı Stephen Brings, arkasında sorunlu bir ilişkiyi ve hala kayıp olan oğlunun kaçırılmasının acı veren hatıralarını Chicago'da bırakıp, Yugoslavya iç savaşı sırasında Balkanlar'a gider

Amaçsızca Bosna kasabalarında dolaştığı sürede Stephen, yaşadığı travmadan kurtulmaya, oğlunun acısını dindirmeye çalışır ve bir süre sonra gerçek savaş, kendi iç dünyasındaki savaşın aynası halini alır Amerika'ya döndüğünde çocuğun annesiyle arasındaki ilişkiyi bir türlü düzeltemez ve gerisin geri Saraybosna'ya döner Burada Bosnalı insanların fotoğraflarından oluşan bir çalışma hazırlar Fotoğraflar, savaşan insan figürlerinden ziyade, savaşın ortasında can çekişen bir ulusun insanlarına aittir Stephen bu süre zarfında, acı içinde kıvranan bedenindeki yaraları sarmasına ve oğlunun trajik kaybının üstesinden gelmesine yardımcı olan bir Alman gazeteciye aşık olur

Keçi Köprüsü, akıllardan silinmeyen anıların ve unutuşun bir masalı, kaybetmenin ve kurtuluşun sorgulayıcı bir öyküsü, özgür kılmanın ve hayata tutunmanın, ve hayatın gerisindeki evrensel anlamın bir arayışıdır Bu roman, iki kişinin yüreklerini erdem ve cesaretle birbirlerine ve aşka teslim edişinin kitabıdır

Dolambaçlı katmanlar halindeki anlatımı, zamanda ve mekanda geri ve ileri gelişleriyle zeki, çarpıcı ve kanlı sonuçlar inşa eden bir roman Tek kelimeyle "muhteşem"

- Chicago Tribune

Milan Kundera'nın nefis özlü yaklaşımı ve Graham Greene yarı araştırmacı yönüyle belenmiş McNally'nin bu özgün hikayesi, kendine has güçlü ve zarif bir üsluba sahip

- Publishers Weekly

Yazar : T M McNally

Yayınevi : ODTÜ

Sayfa Sayısı : 398

Etiket Fiyatı : 18,00 YTL

Basım Tarihi : Temmuz 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com