Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabının, kuşu, pepo, özeti

Pepo Kuşu Kitabının Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Pepo Kuşu Kitabının Özeti

Pepo Kuşu

1779-1925 yıllarında İranda hüküm süren Kacar Hanedanlığının kısa tarihçesiyle başlayıp, 1870 yılında Anadoluya gelerek Palu bölgesine yerleşen iki kardeşin yaşamı, Türkiyenin 60 yıllık sürecinin önemli tarihi olaylarıyla harmanlanarak anlatılmaktadır
1930da olayların tetiklediği kan davası nedeniyle iki aile parçalanır Ana karakter Abbas Mirzanın ailesi Elazığa yerleşir
Keban Barajının yapımına başlandığı yıllarda, toprakları su altında kalanların sorunlarıyla, kent yaşamını etkileyen sosyal ve ekonomik değişimlere tanık olurlar Abbas Mirzanın Elazığdan İstanbula uzanan sürükleniş yolculuğu, geçmişteki feodal ilişkilerinin gölgesinde süren üniversite, cezaevine yıllarına uzanır Tahliye sonrası yaşama tutunma mücadelesi 1990da sıradan bir olayla, Taksimde tinerci bir çocuğun bıçaklamasıyla biter

Yazar : Arslan Kacar
Yayınevi : Berfin Yayınları
Sayfa Sayısı : 426
Etiket Fiyatı : 20,00 YTL
Basım Tarihi : Kasım 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com