Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Hazır Mesajlar & Güzel Sözler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2011, aşk, cümleleri, felsefik

Felsefik Aşk Cümleleri 2011

Eski 10-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Felsefik Aşk Cümleleri 2011

2011 - felsefik aşk cümleleri
Ve aşk iki kez geldiğinde
Ve iki kez yalan söylediğinde
Bir daha asla sevmemeye karar verdik,
Böylesi adilaneydi,
Bize ve aşkın kendisine
Ne merhamet dileniriz
Ne de Mucize;
Yaşayacağız,
Öleceğiz
Charles Bukowski

Bazen birinin yokluğuna o kadar alışırsınız ki, başka birinin gelip o boşluğu doldurmasından korkarsınız
Balzac

"hep olmayacakları mı ister insan…
hep olmayacağa mı yönlendirir
yoksa olayları
içimdekiler eylül dansından geri kalanlar ver elini olric…
aşk´ın bizi bıraktığı sahilden başlayıp
bırakalım içimizdeki
tüm gereksiz cam kırıklarını…''
Oğuz Atay

"Bir kadınla üç şey yapabilirsin: Ya onu seversin, ya onun için acı çekersin ya da onu yazarsın"
-Justine

Yıldızların ateşinden kuşku duy;
Güneşin hareketinden kuşku duy;
Gerçeğin doğruyu söylediğinden kuşku duy;
Ama sevgimden kuşku duyma
Shakespeare

"Birine ya da bir şeye sadık olmak zorundaysam, öncelikle kendime sadık davranmalıyım Gerçek aşkı arıyorsam, karşıma çıkan ortalama aşkları defterden silmeliyim Edindiğim azıcık deneyim bana gösterdi ki, kimse herhangi bir şeyin efendisi değildir, hepsi sadece bir yanılsamadır; maddi zenginlikler de, ruhsal zenginliklerde Çantada keklik sandığını kaybetmiş olan kişi, sonunda hiçbir şeyin ona ait olmadığını öğrenir
Ve hiçbir şey bana ait değilse, benim olmayanlar için kaygılanmamın gereği de yok demektir; bugün ömrümün ilk(ya da son) günüymüş gibi yaşamam daha doğru"
Paulo Coelho

Tamam mesafeler aşka engel değildir ama,
Ben burada ağlasam onun yanakları ıslanır mı orada" ?
Fiddler on the Roof

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com