Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kişilik, skeç, skeçler, örneği

4 Kişilik Skeçler - 4 Kişilik Skeç - 4 Kişilik Skeç Örneği

Eski 10-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

4 Kişilik Skeçler - 4 Kişilik Skeç - 4 Kişilik Skeç Örneği

MİLLET MALI

KOMUTAN : Hey, durun bakalım

GELİN : Buyur kumandan

KOMUTAN : Ne yapıyorsunuz burada?

GELİN : Cepheye, Türk ordusuna cephane taşıyoruz

KOMUTAN : Allah emeğinizi zayi etmesin bacım, sizin hakkınızı bu millet nasıl öder?

GELİN : Şu düşmanı yurdumuzdan bir atalım da kumandan,boş ver sen bizim hakkımızı

KOMUTAN : İnşallah bacım, bu düşmanın hepsini atacağız yurttan Söyle bakalım, sen kaç yaşındasın?

GELİN : Şeeey, 18 yaşındayım

KOMUTAN : Allah´ım, görüyorsun, genciyle yaşlısıyla, çocuğuyla kadınıyla hepimiz seferber olduk Sen bizi muzaffer kıl

GELİN : Amiiin

KOMUTAN : Bacım, bu yaşlı teyze kim?

GELİN : O benim ninem Oğlunun biri savaşta şehit oldu

KOMUTAN : Peki şu oturan delikanlı niye bize hiç bakmıyor?

ANA : O benim oğlum evladım Abisi savaşta şehit oldu

KOMUTAN : Niye bize ilgi göstermiyor, yoksa bizi küçük mü görüyor?

ANA : Estağfurullah evladım, olur mu öyle şey?

KOMUTAN : Peki niye ayağa kalkmıyor da öyle gururla kurulmuş oturuyor

ANA : Gururundan değil evladım, o da abisi gibi savaşa gitmişti, ama bir bacağını kaybetti cephede Ayağı iyileşir iyileşmez hemen tekrar cepheye gidip savaşmak istediAma almadılar onu askere "bir bacağı takma" diyerek KOMUTAN :Yaaaa

ANA : Şu 18 yaşında olduğunu söyleyen taze gelin ve kucağındaki bebek de onun

KOMUTAN : Niye konuşmuyor, dilsiz mi yoksa?

ANA : Hayır dilsiz değil Kunuşabilyor Ama vatanımız düşman işgalindeyken askere alınmamak ona öyle ağır geldi ki o gün bu gündür tek kelime etmedi kimseye

KOMUTAN : Dur bakalım nine Bir konuşalım bu Anadolu aslanıyla

ANA : Boşuna yorma kendini evladım Selamını bile almaz kimsenin

KOMUTAN : Delikanlı, duyduğuma göre savaşta bir bacağını vatan uğruna vermişsin Adın ne senin?

DELİKANLI :

KOMUTAN : Bu ne haldir bre! Sen ne biçim askersin ki, karşında bir Türk komutanı var ve sen kılını dahi kıpırdatmadan oturuyorsun Kalk ayağa !

DELİKANLI :

KOMUTAN : Bak yiğidim Acını anlıyorum Hangi Türk istemez ki bu zor zamanda cephede olmayı? Hangi Anadolu delikanlısı düşmana karşı şehitlik sevdasıyla coşmasın? Seni anlıyorum Haklısın Üzülmekte haklısın Ama

yanıldığın bir şey var ASLAN YARALI DA OLSA ASLANDIR Bu topal halinle hiçbir işe yaramadığını sanıyorsun Yanılıyorsun Koşamasan da ata binebilirsin Haydi kalk Cepheye gidiyoruz

DELİKANLI : Doğru mu? Bu söylediklerin doğru mu kumandanım? Sahiden beni yeniden cepheye götürecek misin? KOMUTAN : Evet, sana, senin gibi bir kahramana çok ihtiyacımız olacak

DELİKANLI : Bu topal halimle mi?

KOMUTAN : Bir ayağın yok ama kanatların var ya Bu yiğidi ata bindirin Benim tüfeğimi de verin eline Toparlanın gidiyoruz Sağlıcakla kalın nine

DELİKANLI : Şükürler olsun Allah´ım sana şükürler olsun Ana , ana kal sağlıcakla Sen, sen de yavruma iyi bak köylü kızı Ona babasının ve amcasının nasıl bir asker olduğunu anlat birgün Sen de hakkını helal et Ben artık komutanımla gidiyorum

ANA : Uğurlar osun evladım

GELİN : Gittiler ana Haydi biz de yola koyulalım

ANA : Doğru, yola koyulalım artık Ama bu bulutlar da ne! Kızım yağmur yağacak Cephaneler ıslanacak şimdi Ne yapacağız? Yanımızda bir örtü de yok

GELİN : Dur nine!

ANA : Kızım ne yapıyorsun? Bebeğin üstündeki örtüyü niye çıkarıyorsun? Hava soğuk! Üşütecek, hasta olacak zavallı

GELİN : Bebeğin örtüsünü cephanenin üstüne örteceğim

ANA : Ama bebek? Ya hasta olur, ölürse

GELİN : Nine, nine! Bebek, benim bebeğim Ama bu cephane millet malıdır Ne yapayım ölürse! Vatan sağolsun!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com