Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ankara, laboratuvar, meslek, okulu, sağlık, teknikleri, tıbbi, üniversitesi

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri - Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Okulu

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu - Ankara Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü

Süre: 2 Yıl

Eğitim Dili:Türkçe

Kabul Koşulu

ınavsız Geçiş/ Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı

Puan Türü

ay-1

Kontenjan:20

Öğrenci Sayısı: 53

Tel:0 312 357 32 42

Faks:0 312 380 48 68

e-posta:shmyo@ankaraedutr

Web:http://shmyoankaraedutr

Adres: Fatih Caddesi 197/A Keçiören-Ankara

PROGRAMIN AMACI :Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programı, hastane, laboratuvar ve kliniklerde kullanılan cihazların çalıştırılması, sağlık kuruluşlarında değişik tahlillerin yapılması, tıbbi sağlık personelinin yetiştirilmesi konularında teorik ve pratik eğitim yapar

PROGRAMI SEÇMEYİ DÜŞÜNEN ADAYLARA ÖNERİLER: Bu programa girmek isteyen öğrencilerin biyoloji, fizik, kimya ve insan bilimleri alanlarına ilgili, kapalı ortamlarda çalışabilen, dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekmektedir

PROGRAMDA YER ALAN BAŞLICA DERSLER: Matematik, Anatomi, Fizyoloji I-II, Meslek Esasları, İletişim Becerileri, Fizik, Hasta Psikolojisi, Bilgisayara Giriş, Halk Sağlığı, İlk Yardım ve Meslekte Etik dersleri diğer programlarla ortak verilmektedir Mikrobiyoloji I-II, Temel Kimya, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Hematoloji I-II, Biyokimya I-II, Histoloji, Parazitoloji, Nükleer Tıp, Klinik İmmün Hematoloji, Histopatoloji, İmmünoloji Laboratuvarı, Klinik Mikrobiyoloji ve Laboratuvar Yöntemleri, Laboratuvar Yöntemleri ve Güvenliği mesleki dersler olarak okutulmaktadır Bazı mesleki derslerin yıl içinde klinik uygulamaları ve öğretim yılı sonunda 20 iş günü yaz stajı yapılmaktadır

DİPLOMA VE ÇALIŞMA ALANLARI: Çalıştıkları laboratuvar ve bilim dallarında uzman yönetiminde, tekniklere uygun test ve analizler yaparlar Bu alanda eğitim görenler sağlık ocakları, devlet hastaneleri, özel klinikler ve laboratuvarlarda çalışacakları gibi Sağlık Bakanlığı teşkilatlarında da çalışabilirler Ülkemizde bu alanda yetişmiş elemana ihtiyaç olduğundan mezunlar kolaylıkla iş bulabilirler

Kaynak

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com