Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
insan, yaşamak

İnsan Gibi Yaşamak

Eski 06-25-2007   #1
angelesdream

İnsan Gibi Yaşamak

ölmeden ölmek
İnsanoğlu beşerdir, şaşarak yaşar, yaşayarak şaşar
Alemlerin rabbi imtihan sahasına bizleri birer oyuncu olarak göndermiş Tek yapmamız gereken oyunu kuralına göre oynamak
Oyun nedir ?

Kısaca anlatmaya çalışayım
Oyun aslında tek kişilik, kurallar sabit ömür kadar hakkımız var Ara devreler müsibet adı altında hastalık vb sıkıntı zamanları
Peki oyun nedir ?
Oyun çok basit, "İNSAN GİBİ YAŞAMAK"

Şaka gibi geliyor değil mi ama gerçek
Yalnış duymadınız sadece "İNSAN GİBİ YAŞAMAK"
Peki ödülü nedir ?
Hayal gücünün alamadığı ya da bittiği noktada olabilecek her türlü nimet
Oyuna başlayalı epey bi zaman geçti HzAdem oyunun ilk parçası Peki oyun ne zaman bitecek Dediğim gibi bu oyun tek kişilik Kişi tüm haklarını
bitirdiği vakit oyun sona erecek

Peki bu oyunun hakemi kim ?
Düşününce onuda buluyor insan, hakem "Kendi Vicdanımız"

Dalga geçiyorsun diyeceksiniz !
Hayır dalga geçmiyorum sadece "Hayvan Gibi Yaşamanın, hakemin gözünden kaçmasını" hazmedemiyorum
Kendi adıma konuşuyorum

Her insanın bir felsefesi olmalı bir merkez taşı

Benim felsefemi merak ediyorsunuz, söyleyeyim

Hani hep derler Allahu teala cehennemlik kullarını huzuruna cagırdığı zaman onlar diyecekler ki ya rabbi bizi tekrar gönder dünyaya
bir daha sana asi gelmeyeceğiz "İnsan gibi yaşayacağız" Allahu tealada diyecek hayır artık bitti bu son durak dönüş yok

Şimdi benim felsefem şu Diyorumki kendime "Ben Ölmüşüm, Cehennemliğim, tam cehenneme giderken Allahu Tealaya yalvarıyorum Ya rabbi
beni bağışla tekrar gönder dünyaya bir daha sana asi gelmeyeceğim "İnsan gibi yaşayacağım" Allahu tealada bana bu şansı vermiş ve şu an
dünyada sözümü tutmak icin yaşıyorum"

Efendim, Ölmeden ölmek her insana nasip olmaz deyip birazda felsefeme şükrederek yaşıyorum
Dünya hali olurda canlanırsak ölmek icin çok yalvaracağız Hiç olmazsa yaşadığımıza delil götürelim değil mi?

İtikat sahibiyim ben diye düşünüyorum, en sevdiğime itikatlı nasıl olurum diye, hepinizin aklına gelen aslında benimde aklıma geliyor
Tek yapmam gereken "Sevdiğim kapıdan kovsa bacadan girerim" sözünü yaşamak Riyakar olmayalım o sevgi sahabelere has bi olgu
Biz kimizki sevdiğimize candan öte muhabbet duyup candan öte bağlanalım o sevgi bizde yok ki uygulayalım

İlerde birgün sevgili imtihan ederse o zaman hatırlarsınız bu sözü "İtikat sadakatla el bağlamaktır"
Sanırım bu söz herşeyi anlatıyor

Dediğim gibi bugünler aslında dün yaşamamız gereken olaylar Günleri hep bir gün geriden yaşıyoruz
Unutmayın ölüm sadece yaşamdır, biz şu an hala rüyadayız
alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com