Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
abdli generaller ziyarete geliyor

"ABD'li Generaller Ziyarete Geliyor" ...

Eski 06-23-2007   #1
yosun_26
Icon4

"ABD'li Generaller Ziyarete Geliyor" ...

Alman devlet televizyonu ARD, terör örgütü PKK'nın İran'daki uzantısı olan Kürdistan Özgür Hayat Partisi PJAK'ın kampına girdi 'Monitor' adlı programda, örgütün lideri olduğu belirtilen Hacı Ahmedi, ''ABD'li generallerin Irak'taki kampı ziyaret ettiğini ve kamplarına büyük devletlerin yardım ettiğini'' iddia etti
Programda PJAK'ın Köln'de yaşadığı ve Alman kimliği taşıdığı belirtilen lideri Hacı Ahmedi ile röportaj yapıldı
Ahmedi, "Kampımıza büyük ülkeler yardım ediyor ABD'li generaller tolerans gösteriyor, kampları ziyaret ediyor Bizim Irak'ta olmamız, ABD için avantaj Azerbaycan'dan aşağı kadar olan bölgeler bizim kontrolümüzde" dedi
Alman hükümetinin de kendisinden ve faaliyetlerinden haberdar olduğunun altını çizen Ahmedi, Avrupa ve Türkiye'den kamplarına gelen gençler olduğunu iddia etti
"Biz buralara hükmetmezsek buralara İslam hakim olacak" diyen Ahmedi, örgüt adına Avrupalı bazı politikacılarla bağlantı içinde olduğunu da iddia ediyor

"Ahmedi gözetim altında"
Alman istihbarat servisi ise "Ahmedi gözetimimiz altında" diyor ama Ahmedi yaşadığı Köln'den ayrılıp sık sık PJAK kamplarına gidiyor, eğitim veriyor
Kampta bulunan Sertan da Türk kökenli bir Alman vatandaşı Sertan, ARD televizyonuna PKK'nın Belçika'daki kampında eğitim aldıktan sonra PJAK'a katıldığını anlatıyor
Programda ayrıca, kampta eğitim gören teröristlerin İran'a gidip, devlet büyüklerine ve generallere suikast düzenleme ve terör eylemi planları içinde olduğu belirtildi

PJAK nedir?
Kürdistan Özgür Hayat Partisi PJAK, 11 Eylül saldırıları sonrasında şekillendi PKK, bu dönemde adını KADEK olarak değiştirerek ABD'nin ve Türkiye'nin "terör örgütü" baskısından sıyrılmayı amaçladı ve militanlarını İran, Irak ve Suriye'ye gönderdi
PJAK, bu dönemde PKK'nın uzantısı olarak İran'da kuruldu Örgütün, bugün 3 bin civarında üyesi olduğu tahmin ediliyor
Örgütün ana üssü, Irak sınırları içinde hala PKK'nın etkin olduğu bölge PJAK'ın bu kampı Kandil Dağı'nın güney yamacında ve bu kampa girebilmek için PKK'nın kontrol noktalarından geçmek zorunlu
İran, 2003 yılından bu yana PJAK ile çatışmaya giriyor, kamplarını bombalıyor 2006 yılındaki 50'den fazla olayda 50 İranlı ve 20 PJAK üyesi öldü

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com