Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anadolu, gaziosmanpaşa, lisesi, plevne

Gaziosmanpaşa Plevne Anadolu Lisesi

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gaziosmanpaşa Plevne Anadolu Lisesi

GAZİOSMANPAŞA PLEVNE ANADOLU LİSESİ - GAZİOSMANPAŞA PLEVNE LİSESİ

PLEVNE LİSESİ
Okulumuz, Plevne müdafaası ile ünlenen Gazi Osman Paşadan ismini alan semtte bulunmaktadır
1965 yılında Karlıtepe ilk öğretim okulunun bahçesinde barakalarda, orta okul olarak eğitim ve öğretime başlamıştır
Burada ilk müdürü Hilmi TUTKAN'dır
09071965 yılında şimdiki binasına taşınmıştır
Şu an okul müdürümüz Mesut ALTUN 08022010 tarihinde göreve başlamış olup halen bu görevini yürütmektedir

Yetiştirdiği öğrencileri Üniversiteye göndermede belli bir başarısı olan okulumuzun, yurdun dört bir yanında ki üniversitelerde de öğrencileri bulunmaktadır
Bugün ilçemiz devlet dairelerinde ve ilçemiz belediye bürolarında hizmet veren yüzlerce mezunumuz vardır
Okulumuzdan, her alanda eleman yetiştiği gibi, bir çok öğretmen arkadaşımızda yetişmiştir Bunlardan; Recep Dişçi ve Selahattin Üzümcü'nün öğrencileri olan Erdoğan Sayar, Havva Bozali, Şirin Camcıoğlu, Hakan Beyaztaş, Nurhan Cantürk, mezun oldukları Plevne Lisesi'nde çeşitli branşlarda öğretmen olarak görevlerine devam etmektedirler
Bütün Plevne Liselilerin bildikleri gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın aynasıdır

Okulumuz tarihi boyunca birçok alanda başarılara imza atmıştır:bunlardan 1970-1971 eğitim öğretim yılında Türkiye bilgi yarışması birinciliği, Tatilya ’nın açığı İstanbul liseler arası bilgi yarışması ikinciliği, Kentim İstanbul bilgi yarışmalarında iki kez ilçe birinciliği bulunmaktadır
Spor dallarında ise, futbolda üç defa İstanbul birinciliği, 1988-1989 sezonunda Türkiye finali oynanmasının yanında tekvando, badminton gibi alanlarda Milli Sporcularımız da mevcut olup üstün başarıları bulunmaktadır
Yetiştirdiği öğrencileri Üniversiteye göndermede belli bir başarısı olan okulumuzun, yurdun dört bir yanındaki üniversitelerde de öğrencileri bulunmaktadır
Bugün ilçemiz devlet dairelerinde ve ilçemiz belediye bürolarında hizmet veren yüzlerce mezunumuz vardır

Plevne Lisesi Ulaşım İçin ; Tıklayın - Plevne Lisesi İnternet Sitesi

Kaynak : PLEVNE LİSESİ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com