Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
erkek, nesli, regle, tükeniyor

Erkek Nesli Tükeniyor- Regl'e Son

Eski 05-21-2007   #1
Ergenekon

Erkek Nesli Tükeniyor- Regl'e Son

Erkeklerin nesli tükeniyor mu?
Bilim adamlarından erkekleri ürküten haber
Türk-Alman Jinekoloji Derneği Başkanı Prof Dr Cihat Ünlü, bundan 57 yıl önce bir erkeğin 250 milyon olan bir defadaki sperm sayısının, çevre kirliliği ve stres gibi faktörler nedeniyle 20 milyona düştüğünü açıkladı Erkek cinsiyetini belirleyen ‘Y’ kromozomunun da giderek küçüldüğünü anlatan Cihat Ünlü, şunları söyledi: 300 milyon yıl öncesine göre ‘Y’ kromozomu yarı yarıya küçüldü ve üzerindeki genlerin bazıları yok oldu Bazı uzmanların düşüncelerine göre 50 milyon yıl sonra ‘Y’ kromozomu diye bir şey kalmayacak, belki de erkek nesli tükenecek Bu konuda negatif yönde bir gidiş var

Kadınlarda regl olmayı engelleyen ilaca onay

Kadınların diledikleri takdirde hiç ádet görmemesini sağlayacak ilk doğum kontrol hapı "Lybrel"e onay çıktı

KADINLARIN doğum kontrol hapını aldığı sürece ádetten kesilmesini sağlayacak ilaç, ABD’de yıllardır tartışma konusuydu "Lybrel" adlı ilacın satışa sunulmasıyla kadınlar, doğum kontrol hapını düzenli olarak alıp aylık kanamalarından kurtulabilecekler Geleneksel doğum kontrol hapları, 21 aktif tablet ile bunu takip eden ve kadında "yalancı" kanamayı sağlayan 7 şeker tabletinden oluşurken yeni ilaç, bu standart düzeni içermiyor ve kanamaya yol açmıyor

Daha önce de 21-7 standart düzeni dışında doğum kontrol hapları üretilmişti Bunlardan "Yaz" ve "Loestrin 24" aylık kanamaları üç güne indirirken, "Seasonique" adlı ilaç periyodu yılda dört sefere indiriyordu

YILDA 40 MİLYON DOLAR

Ancak Amerikalı jinekologlar, kadınlardan giderek artan miktarda "aylık periyodun tamamen ortadan kaldırılması" yönünde talepler geldiğini belirtiyordu Yapılan anketlere göre de kadınların yarıdan fazlası antık regl olmak istemediği yönünde görüş bildiriyordu

Aylık periyotların ortadan kaldırılması için mücadele veren web sitesinin kurucusu Jinekolog Dr Leslie Miller, doğum kontrol hapının icadından sonra, şimdi kadınlar için yeni bir kurtuluş döneminin başladığını söyledi Önümüzdeki temmuz ayında piyasaya çıkacak olan Lybrel’in bu yılki satışlarının 40 milyon doları bulması ve 2010 yılında satışların 235 milyon dolara kadar ulaşması bekleniyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-23-2007   #2
puslu

Doğum kontrol ilaçları uzun dönemde bir çok kansere davetiye çıkardığı bilinir
Bu tür alaçların yan etkilerine nasıl engel olacak bu amerika bilmiyorum
Ben sahsen doğanın dengesiyle bu şekilde oynanmasını hiç tasvip etmiyorum
Allah bir şeyi yarattıysa mutlaka çok önemli bir sebebi vardır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-24-2007   #3
mate

Bu konuda kesinlikle seninle aynı fikirdeyim puslu

Doğum Kontrol ilaçların hormonları ve regl düzenini pozitif yönde etkileyici bir çok yönü vardır ve Çoğu kist türlerinde tedavi edici olarak kullanılır fakat burada bahsi geçen "Lybrel" isimli ilaç hakkında ben bayanlar için bir "kurtuluş" değilde bir çok kadın hastalığının davetiyesi olduğunu düşünüyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com