Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alanları, çalışma, elemanlarının, halkla, ilişkiler, tanıtım

Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Elemanlarının Çalışma Alanları

Eski 09-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Elemanlarının Çalışma Alanları

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanlarının Çalışma Alanları

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanlarının Çalışma Alanları
HALKLA İLŞKİLER VE TANITIM

Programın Amacı
Halkla ilişkiler ve tanıtım programının amacı, gerek kamu, gerekse özel sektör kuruluşlarının halkla ilişkiler, reklam ve tanıtım birimlerinde çalışacak nitelikli elemanları yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Halkla ilişkiler ve tanıtım programının ilk iki yılında sosyoloji, psikoloji, siyaset bilimleri, ekonomi, hukuk ve istatistik gibi temel dersler okutulmaktadır Daha sonraki yıllarda reklamcılık, fotoğrafçılık, iletişim vb konularda eğitim yapılmaktadır
Gereken Nitelikler
Halkla ilişkiler ve tanıtım programına girmek isteyen bir kimsenin sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, normalin üzerinde bir sözel yeteneğe ve ikna gücüne sahip, girişken, insanlarla etkileşimde bulunmaktan hoşlanan, çevredeki kaynakları seferber edebilen, yaratıcı bir kişi olması gerekir
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Çalışma Alanları
Halkla ilişkiler ve tanıtım alanında yetişenler resmi ve özel kuruluşların tanıtım birimlerinde, reklam ve kamuoyu araştırmaları ile ilgili kuruluşlarda görev alabilirler Halkla ilişkiler programını bitirenler, öğretmenlik meslek bilgisi eğitimi de almış olmak koşulu ile, meslek liselerinin, gazetecilik ve iletişim alanındaki derslerine öğretmen olarak atanabilmektedirler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com