Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
niyetimizdeki, samimiyet

Niyetimizdeki Samimiyet

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Niyetimizdeki Samimiyet

Bizim buralarda yaşlı bir teyze vardı,6 ay kadar önce vefat etmiştiVefatından evvel bir komşu oğluna allah rızası için 50ytl asker harçlığı vermeye niyet etmişti,ama ne yazıkki bunu yapmaya ömrü yetmediKırkı çıktıktan bir hafta sonra bir kadın gelerek,vefat eden teyzeye 50ytl borcu olduğunu söyledi,ama teyzenin öldüğünü bilmiyorduBizde vefat ettiğini söyleyince,şöyle dedi!Bana zaten gelirde beni bulamazsan 4 nolu dairedeki komşuya bırak demiştiİşte o komşunun askere gidecek oğluna 50ytl harçlık niyeti ne kadarda doğru bir şekilde yerini bulmuştuHerşey niyetin samimiyetiyle makbul oluyor öyle değilmi,düşünsenize miracımız namaz ve bunun gibi bir çok ibadetimize (niyet ettim Allah rızası için)diyerek başlıyoruzRabbim inşallah bizimde niyetlerimizin karşılığını en güzel şekilde versin(AMİN)Allaha emanet olun,değerli arkadaşlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Niyetimizdeki Samimiyet

Eski 08-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Niyetimizdeki Samimiyet

meral78´isimli üyeden Alıntı

Bizim buralarda yaşlı bir teyze vardı,6 ay kadar önce vefat etmiştiVefatından evvel bir komşu oğluna allah rızası için 50ytl asker harçlığı vermeye niyet etmişti,ama ne yazıkki bunu yapmaya ömrü yetmediKırkı çıktıktan bir hafta sonra bir kadın gelerek,vefat eden teyzeye 50ytl borcu olduğunu söyledi,ama teyzenin öldüğünü bilmiyorduBizde vefat ettiğini söyleyince,şöyle dedi!Bana zaten gelirde beni bulamazsan 4 nolu dairedeki komşuya bırak demiştiİşte o komşunun askere gidecek oğluna 50ytl harçlık niyeti ne kadarda doğru bir şekilde yerini bulmuştuHerşey niyetin samimiyetiyle makbul oluyor öyle değilmi,düşünsenize miracımız namaz ve bunun gibi bir çok ibadetimize (niyet ettim Allah rızası için)diyerek başlıyoruzRabbim inşallah bizimde niyetlerimizin karşılığını en güzel şekilde versin(AMİN)Allaha emanet olun,değerli arkadaşlar::

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh
Amin kardeşim,

Paylaşım için sağolun, Allah razı olsun,

Allah'a emanet olun,

Selam ve baki dua ile kalın

Kedi, aslangiller familyasındandır Ama 40 tane kedi bir araya gelse, bir tane aslan etmez

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com