Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
allahın, eyüp, hikmeti, ile, izni, sultanın

Allah'ın İzni İle Eyüp Sultan'ın Hikmeti

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Allah'ın İzni İle Eyüp Sultan'ın Hikmeti

Selamun aleyküm değerli kardeşlerim,

Anlatacaklarım belki birilerine feyz verir, belki birilerinin güzel işlerine başlangıç olur ve belki bedenleri toprağa karışmış fakat ruhları etrafımızda gezen ve yardım eden zat-ı muhteremleri daha iyi anlarız diye kelimelere dökmeye çalışacağım

Ben henüz 8 aylıkken menenjit hastalığı geçirmişim Allah-u Tealanın takdiri

( Bu arada o dönemki doktarlar menejit demiş ancak geçen aylarda yaptırdığım EMG tahlilinde çocuk felci dendi) Doğrusunu Allah cc bilir

Bir sabah annem farketmişki, sol bacağım sağ bacağımdan daha uzun ve dizim arkaya dönmüş, yüksekte ateşim var

Telaşla doktara götürmüşler, 2 gün Cerrahpaşa'da yatmışım ve doktorlar ''kendinizi hazırlayın'' diyerek beni eve göndermiş

Anneciğim ağlayarak, ateşimi düşürmeye çalışıyormuş, hiç bir şey çare vermemiş ve bir gün Eyüp Sultan Hazretlerini ziyarete gitmiş

İsteğini arz etmiş, Allah'a iletmesi için

Ve eğer iyleşirsem bir daha ağlamayacağını söylemiş Eve dönmüş

O gece rüyasında Eyüp Sultan Hazretlerini görmüş, anneme

''sen geldiğinde yerimde değildim, 3 gün sonra kızını ziyarete geleceğim'' demiş

3 günü yine ateşli geçirmişim ve bacağımda iyileşme olmamış

3 gecenin sabahında annem uyanır uyanmaz bana bakmış

Ateşim düşmüş ve diğerinden daha uzun olan bacağım, diğerine eşit olup dizimde normale dönmüş ALLAHU EKBER

Benden sonra bir erkek kardeşim var,

Annem kardeşime hamileyken rüyasında yine Eyüp Sultan Hazretlerini görmüş

Kardeşimin cinsiyetini O'ndan öğrenmiş ve annem bu zat-ı muhterem erkek dediğine göre erkek olur diyerek ismini Murat koymaya niyetlenmiş

Bu isme niyetlendikten sonra rüyasında hep çocuğunun öldüğünü görmüş

Kardeşim doğduğunda ismi Murat olmuş ancak kardeşimde doktorların anlayamadığı ateşli bir hal oluşmuş Devamlı baygın haldeymiş

Zat-ı muhteremi annem ziyarete gitmiş ve o gece rüyasında yine görmüş

İsmi Eyüp olsun demiş

Kardeşimin ismini Eyüp olarak değiştirmişler ve hemen akabinde sağlığına kavuşmuş ALLAHU EKBER

Bütün bunlarda Allah'ın hikmeti ve erenlerin/evliyaların/alimlerin ne büyük zatlar olduğu, Allah'a ne denli yakın oldukları gözlenebilir/aşikardır

Rabbim, o halis kullarıyla bizleri dost eylesin

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com