Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
antalya, finike, hasyurt, ilköğretim, okulu, yarbası

Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu Finike Antalya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu Finike Antalya

Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu Hakkında - Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu Tanıtım - Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu Resimleri - Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Finikedeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUN VİZYONU

Her yeni düşünce bir uygarlığın; her eğitimli insan çağdaş ve güçlü bir Türkiye’nin müjdecisidir Geleceğin Türkiyesi’ni güneş gibi aydınlatmak, yıldızlar kadar yükseltmek ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak, bilimin ışığında yürümek için elele vermek Atatürk ilkelerinin ışığında, milli eğitimimizin temel amaçları doğrultusunda milli ve manevi değerlerimize bağlı, aydın fikirli, çağdaş düşünceli sorumluluk duygusu gelişmiş, kendine güvenen 21 Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına, ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda yetişmek üzere orta öğrenime öğrenci yetiştirmek için varız

İLKELER-DEĞERLER-POLİTİKALAR:

“Her fert bir değerdir” düşüncesinden yola çıkarak tıpkı diğer Cumhuriyet Okullarımızda olduğu gibi; Okulumuzda Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda çağdaş eğitim verilir “Öğrenemeyen öğrenci yoktur; geç öğrenen öğrenci vardır” düşüncesinden hareket edilerek öğrencilerimize öğrenmede fırsat eşitliği tanınır Her öğrenciye; ilgi, ihtiyaç ve yetenekleri göz önünde bulundurularak eğitim verilmeye özen gösterilir Öğrencinin yaşantısını parçalamadan kişilik gelişimini sağlamaya özen gösterilir Olumlu davranış değişikliğini gerçekleştirmek için öğrenciyi tanımaya ve davranışlarını anlamaya önem verilir Klasik eğilim anlayışından sıyrılarak öğrencilerimiz, çağdaş eğitim yöntem, teknik ve araç gereçleriyle yetiştirmek üzere donanım eksikliklerinin giderilmesine çalışılır Öğrencilerimizin fiziksel gelişiminin sağlanması için imkanlar ölçüsünde sportif faaliyetlere önem verilir Öğrencilerimizin yetenekleri, sosyal etkinlikler aracılığıyla ön plana çıkarılır Eğitim kadromuz kendi alanında uzman, kültürlü, yeniliğe açık, çağdaş teknolojiden faydalanan, yılmadan çalışan özverili insanlardır En önemli görevimiz öğrenciyi yönlendirmek ve her alanda rehberi olabilmektir Öğretmenlerimiz insan sevgisini ve mutluluğunu ön plana çıkarırlar Liderlerimiz, çalışanların ekip çalışmasına katılmak; öğrencilerimizin sağlam karakterli, başarıya odaklanmış bireyler olarak yetişmesine destek olmak için vardır Liderler, kurallara uymada örnek ve bu kuralların uygulanmasında da takip edicidirler Aileler, öğrenciler ve çalışanlar, liderlerimize ihtiyaç duydukları ve istedikleri her zaman rahatlıkla ulaşabilirler Okulumuz çalışanları, öğrencilerimizi aileleri ile birlikte yönlendirmeye ve eğitmeye gerekli zamanı ayırırlar Öğretim kadromuzun, idarecilerimizin, psikolojik danışmanımızın, diğer çalışanlarımızın ve ailelerimizin, Okul Aile Birliği ile uyum içinde çalışabilecekleri bir ortam sağlanır Okulumuzdaki tüm çalışanların işbirliği içerisinde çalışmaları, memnun ve mutlu olmaları hedeflenir Öğrenme güçlüğü ve fiziksel özrü olan öğrencilerimizin okul ortamından en iyi şekilde yararlanması için bütün olanaklarımızı kullanırız

Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu Antalya Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Hasyurt Yarbası İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: HASYURT YARBASI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Hasyurt Yarbaşi IOO Finike-Antalya

Telefon Numarası: 2428656441

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:http://wwwyarbasik12tr/indexphp?pid=4

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com