Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Erkekler Kahvehanesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sevgili, sevilir

Sevgili Nasıl Sevilir?

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sevgili Nasıl Sevilir?

Sevgili Nasıl Sevilir?
Severken paranoyak olmayın…Bir şeyler beklemeyin karşınızdakinden…İlişkiyi neden yaşar ki bir insan…Mutlu olmak için…Mutluluğu ararken paranoyak olmayın…

“Bu saate kadar aramadı” demeden, “Acaba şimdi kiminle” diye beyninizi yemeden, “Acaba şunu-bunu hatırlayacak mı” diye papatya falları açmadan…
Kısacası hiçbir şey beklemeden

Sevdiniz mi hiç?
Onun ruhuyla ve bedeniyle gerçekten size ait olmadığını kabullenerek, onu özgür haliyle sevmeyi denediniz mi?
“Bitecekse biter Ömrün bile bir sonu var” diyerek, onu anlamsız ve paranoyak kıskançlıklarla prangalamadan ve kendinizi kavurmaktan vazgeçmeyi en azından aklınızın ucundan bir kere bile geçirdiniz mi?
Bunları yapmadınız biliyorum… O zaman siz hiç beklemediğiniz bir anda onu karşınızda görmediniz…Beklemediğiniz bir anda ondan hediye de almadınız…O zaman hiç beklemediğiniz bir anda “Seni seviyorum” mesajının tadına da hiç varamadınız
Ve beklentisiz
Ve karşılıksız sevmenin tadına baktınız mı hiç ömr-ü billah hayatınızda?
Oysa ki acaba nerede, ne yapıyor, kiminle, nerede, ne zaman niçinler yerine…
“Hiç beklemiyordum geleceğini” ve-veya “Aaa bu ne harika bir sürpriz” demek ne güzeldir bilir misiniz?
Onu boğmadan sevebilmek, nefes almasına izin vermek ne güzeldir bilebilir misiniz?
Sahiplenmeden, sevmenin ve sevilmenin tadına bakmayı hiç denediniz mi?
Saçma ve gereksiz beklentilerle kavrulmadan… Kendinizi aşk labirentinde kaybetmek yerine… Apansız bir mesajla, bir hediyeyle, bir sözle irkilerek mutlu oldunuz mu?
Beklemeden sevin… Karşılıksız olun… Beklentisiz sevmek lazım vesselam…
O sevgilim olduğu veya olacağı için değil… Tapulu malımmış gibi değil…Bir eşya gibi davranmaya hakkım olamadığını bilerek… Onu sevdiğim ve onun da beni sevdiği için seviyorum-seveceğim…
Emin ol ki göreceksin aşk böyle bambaşka güzel olacak!

O zaman ki sevgilin daha bir romantik…Daha bir büyük…Daha bir büyük olacak…
Beklemeden seveceksin…Nerede olduğunu merak etmeyeceksin…Neden aramadı diye hayıflanmayacaksın…Geleceği dair hayallerin de olmayacak…Sadece o anı ve sevgiyi yaşayacaksın Çünkü o yanındayken o anlar o kadar kıymetli ki…
Gerçekleşmemiş ve gerçekleşmeyecek beklentilerle mahvetmeyeceksin o anları…
Beklentisiz seveceksin…
Sevdiğin için seveceksin…
Hayalsiz geleceksiz beklentisiz…
Anlık seveceksin…
Dene…
Beklentisiz sevmeyi dene bir gün…
Çünkü sen ne beklersen bekle…
Hayatın sana verdiğiyle yetinmek zorundasın…

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com