Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ali, gürcistan or batum, heykeli, niño, sevgi

Sevgi Heykeli Ali Ve Nino Gürcistan/Batum

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sevgi Heykeli Ali Ve Nino Gürcistan/Batum

Bu heykelin konusu, Kurban Said 'in 'Ali ve Nino' adlı öyküsünde anlattığı Azerbeycanlı genç ile Gürcü kızın ayrılık hikayesi Bu yüzden heykel, bir platformda hareketli iki figürün kendi etraflarında dönerek birbirlerine kâh yaklaşıp, kâh ayrıldıkları bir mekanizmayı çalıştırıyor Mehmet Aksoy'da birbirine düşman edilen iki halk, Ermeni ve Türk uluslarının bazen ayrılan, zaman zaman içiçe geçen binlerce yıllık bu coğrafyada, aynı toprakları paylaşmanın , tarihi farklı taraflardan okumanın çelişkilerini 'yüzleşme' alegorisiyle anlatıyordu; verdiği mesaj anlaşılamadı Yarım kalan bu çabada, 'barış' talebi tüm duyarlı insanlar, ışığı alınlarında ilk hisseden sanatçılar tarafından her zaman sürdürülecektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com