Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ankara, atatürk, bilgileri, gölbaşı, ilköğretim, okulu

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Gölbaşı Ankara

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Gölbaşı Ankara

Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Gölbaşı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtımı - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında

Okulumuz adını; Büyük Önder ve Başöğretmen "Mustafa Kemal Atatürk"ten almıştır

Ankara ili Gölbaşı ilçesindeki okulumuz 1974 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 275 öğrenci ile Şafak Mahallesi'nde "Mogan Gölü İlkokulu" adıyla eğitim öğretime açılmıştır Okulumuzun adı Haziran 1988'den itibaren "Atatürk İlkokulu" olarak değiştirilmiştir Ağustos 1997 tarihinde ise Bakanlar Kurulu kararıyla okulumuzun adı "Atatürk İlköğretim Okulu" olmuştur

Okulumuz Milli Emlak'a bağlı olup 340 ada 6 parsel toplam 4602 m²’lik bir alana sahiptir Bu alanın; 4092 m²’si Maliye Bakanlığı'ndan (hazine), 226 m²’si Özel İdare'den ve 58 m²’si ise Gölbaşı Belediyesi'nden temin edilmiştir Okulumuz A Blok alanı 330 m², B Blok alanı 490 m² ve okul bahçesi ise toplam 3782 m²’dir

Okulumuz, 1998-1999 eğitim öğretim yılında yeni binanın da faaliyete girmesiyle eğitim ve öğretimde geniş bir işlerlik kazanmıştır 1974’te öğretime açılan eski bina 7 derslikli olarak düşünülmüştür 1998-1999 öğretim yılında ise ek bina 12 derslikli olarak açılmıştır 2001-2002 eğitim öğretim yılına kadar normal öğretim yapılan okulumuzda, 2002-2003 eğitim öğretim yılıyla birlikte ikili öğretim yapılmaya başlanmıştır

Okulumuzda sırasıyla görev yapan okul müdürleri şunlardır:

İrfan DİNÇER (1974-2003)

Coşkun ÜNKARACALAR (müdür vekili 2003-2004)

Atila YILDIRIM (2004-2005)

Abdulhamit SAYDAM (2005-2007)

Coşkun ÜNKARACALAR (müdür vekili 2007-devam ediyor)

68 Nolu Eğitim Bölgesi'nde olan okulumuzda, 2009-2010 eğitim öğretim yılında yaklaşık 1550 öğrenci, 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 63 öğretmen, 1 kadrolu yardımcı personel ile eğitim öğretimde hizmete devam edilmektedir

Toplam 22 derslik, 2 bilişim teknolojileri sınıfı, 1 müdür odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 rehberlik odası, 1 arşiv, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 teknoloji ve tasarım işliği, 1 görsel sanatlar işliği, 1 kazan dairesi, 1 kantin alanı ile bugün hizmet vermekteyiz

Okulumuz, "Okul Aile Birliği" ile işbirliği içerisinde çalışmaktadır Okulumuzun temizlik işleri Okul Aile Birliğinin denetiminde özel bir temizlik şirketine yaptırılmaktadır

MİSYONUMUZ:

Hoşgörülü, ahlaklı, tutarlı,

kendine güvenen, doğayı koruyan,

yaratıcı düşünen,

bilgili, becerili,

yeteneğinin farkında olan,

atak, paylaşımcı, mutlu, umutlu

bireyler yetiştirmek ve

okulda öğrenmenin kalitesini

artırmak için varız

VİZYONUMUZ:

Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,

öğrencilerinin kabiliyet ve

ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunan,

çevresinin eğitim- bilim ve kültür merkezi olan,

eğitim öğretim alanında çağdaş

ve lider bir okul olmak
Atatürk İlköğretim Okulu Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ŞAFAK MAH 21 SK NO:9 GOLBAŞI/ ANKARA

Telefon Numarası: 3124841117

Faks Numarası: 3124851865

E-mail Adresi:bilgi@ataturkilkogretimk12tr

Web Adresi: Atatürk İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com