Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, bilgileri, bozkurt, esat, ilköğretim, kuşadası, mahmut, okulu

Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu Bilgileri Kuşadası Aydın

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu Bilgileri Kuşadası Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Kuşadası'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu Resimleri - Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1873 yılında inşa edilmiştir Hangi hizmet amacı ile inşa edildiği bilinmemektedirAncak, en az yüz yıldır okul olarak kullanıldığı bilinmektedir

Okulumuzun adı eskiden BİRİNCİ MEKTEP (Birinci Okul) idi 7 Aralık 1948 tarihinde MAHMUT ESAT BOZUKRT İlkokulu adını aldı Uzun yıllar bu adla anıldıktan sonra 1997 yılında 8 yıllık eğitime geçilmesi ile de bu günkü MAHMUT ESAT BOZKURT İLKÖĞRETİM OKULU haline dönüştürülmüştür

Okulumuz devlet binası olup, iki ayrı tapusu vardırToplam alanı 1265 Metre Karedir Okul binamız 1 Dereceden tarihi eser sınıfına girmektedirBu günkü bahçemizin Lapis tarafı ile ek binanın ön kısım alanında 1898 yılında yapılıp 1960 yılında yıkılan 2 katlı KÜLTÜR SALONU vardı Salonun yıkımından önce, şu anda tuvaletlerin bulunduğu yerdeki eski ev satın alınmış, aynı yere 1981 yılında Koruma Derneğince tuvaletler yaptırılmıştır

İlçemiz Camii Kebir Mahallesi 59 ada 1, 2 parselde kayıtlı Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu, 8 yıllık öğretime geçtikten sonra ek bir binaya ve mevcut binanın restorasyonuna ihtiyaç duyulmuştur

Bu nedenle, Okul Koruma Derneği, Okul Aile Birliği ve Okul İdaresinin Çalışmaları sonunda İZMİR II nolu Anıtlar Kurulu 10111999 ve 8855 sayılı kararı, Koruma Derneği 27072000 tarih ve 18 nolu karar ve 01082000 tarihli Valilik Protokolü ve yine 3108 2000 tarih ve 29914 sayılı Valilik Olur’ları ile Koruma Derneğince Devlet-Millet işbirliği ve hayırseverlerin katkılarıyla bir hayli yıpranmış olan mevcut binanın restorasyonu ile ek binanın yapımına başlanmıştır Mevcut binamızın restorasyonu ile ek bina Ağustos 2001 yılında bitirilerek Eğitim Öğretime sunulmuştur

Okulumuzun bilinen en eski öğretmeni 1959 yılında vefat eden BİRİNCİ HOCA yani EMİN ÇETİN EFENDİ’dir Kendisi kurtuluş savaşı sırasında okulumuzu düşmanlara teslim etmemiş, Eğitim Öğretime devam etmiştir Okulumuzda 1949-1960 yıllarında mezun olanlara ait bir diploma defteri vardır 1960 yılından bu yana öğrenci kayıtları düzenli olarak tutulmuştur

VİZYONUMUZ

1Gelişen ve değişen bilgi toplumunda,Atatürkçü düşünce ışığı altında yenileşen,öğrenme metot ve tekniklerini bilip uygulayabilen bireyler yetiştirildiği,
2Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyen,onları yaşam felsefesi kabul eden bireylerin yetiştirildiği,
3Öğrenci öğretmen,veli ve diğer ilgililerin sürekli olarak koordinasyon halinde olmalarını,
4Problemleri çözmek için sürekli iş birliğinin hakim olduğu,
5Öğrenmenin ders geçme yerine bir ihtiyaç olarak görülmesini,
6İnsan haklarına saygının egemen olduğu ,eğitim sürecine katılan herkesin birey olduğu düşüncesinin ön planda tutulduğu,
7Demokratik yaşam felsefesinin herkes tarafından benimsendiği,
8Araştırmacı bilgiyi hayata uygulayabilen bireylerin yetiştirildiği,
9Öğrenci merkezli eğitim anlayışının benimsenip uygulandığı,
10Disiplinin zor kullanılarak sağlanması yerine "öğrenme ihtiyacı" yaratılarak sağlandığı,
11Öğrenenlerin sahip oldukları yetenekler doğrultusunda eğitim gördükleri,
12Milli ve manevi değerlerin sadece bilgi edinme şeklinden çıkarılıp yaşam tarzına dönüştürülerek kazandırıldığı,
13Bilgiyi hazır kullanan bireyler yerine üretmek için çaba sarf eden insanların yetiştirildiği,
14Bireysel bağlamda,öğrencilerimizin kendine güvenen,duygu ve düşüncelerini açıkça ifade edebilen bireyler olarak yetişmesini sağlayacak yöntemlerin kullanıldığı,
15Öğrenmenin herkes için yaşam boyu devam ettiği ilkesinin her zaman temel ilke olarak kabul edildiği,
16Saygın,yenilikçi,katılımcı, demokratik,hoşgörülü ve sürekli olarak kendini yenileme arzusunda olan bir yönetim anlayışının benimsendiği,
17Okul toplumu için doğa ve çevre bilincinin ön planda tutulduğu,
18Sosyal ,kültürel ve sportif faaliyetlerde başarılı ve çevresine liderlik eden,
19Herkesin hergün daha iyiye ulaşmak için çaba harcadığı,
20Teknolojik ve bilimsel gelişmelerin herkes tarafından özümsenerek kullanıldığı,
21Teknolojik araç ve gereçlerin asgari düzeyde de olsa kullanım becerisinin kazanıldığı Bir okul ortamı olmasını istiyoruz

MİSYONUMUZ

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,vatansever,Atatürk milliyetçiliğini benimseyen,demokratik,insan haklarına saygılı,çağdaş gelişme ve değişime açık,bilimsel düşünce yapısına sahip,araştırmacı,teknolojik gelişmeleri yakından izleyebilen,teknoloji konusunda yeterli donanıma sahip,bilgi edinme yollarını iyi bilen,bilgi üretmek için çaba sarf eden,bir dil bir insan felsefesini benimseyen,hoşgörülü,sosyal ilişkilerinde başarılı,çevre farkı gözetmeksizin iletişimde bulunabilen,kendi değerlerinin bilincinde,başarıyı kendine ilke edinen,çevresine ışık saçan,yol gösteren,kalkınma ve gelişmede lokomotif görevi üstlenen,ahlaki, ve kültürel değerleri aktarmayı kendine en önemli görev kabul eden milli ve manevi değerlerle bezenmiş insanlar yetiştirme amacında olan,üst öğrenim kurumlarına nitelikli öğrenciler yetiştirmeyi ilke edinen Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim okuluyuz
Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu Aydın Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MAHMUT ESAT BOZKURT İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Cami Kebir MahCephane SokNo:10 Kuşadasi

Telefon Numarası: 2566141062

Faks Numarası: 2566146817

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi: Mahmut Esat Bozkurt İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com