Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, hakkında, kimlerdir, mengüçoğulları

Mengüçoğulları Mengüçoğulları Kimlerdir? Mengüçoğulları Hakkında Mengüçoğulları Bilgi

Eski 09-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mengüçoğulları Mengüçoğulları Kimlerdir? Mengüçoğulları Hakkında Mengüçoğulları Bilgi

Mengüçoğulları Mengüçoğulları Kimlerdir? Mengüçoğulları Hakkında Mengüçoğulları Hayatı Mengüçoğulları Biyografisi Mengüçoğulları Bilgi
Mengüçoğulları Mengüçoğulları Kimlerdir? Mengüçoğulları Hakkında Mengüçoğulları BilgiXIII yyda Erzincan, Kemah, Divriii ve iebinkarahisar'da hüküm süren beylik

Beyliiin kurulduiu bu iehirleri, Mengücük Gazi'ye, Malazgirt Savaii'nda gösterdiii yararliktan dolayi Alparslan verdi (1072) Mengücük Gazi'nin oilu ishak'tan sonra Mengücükler, Kemah-Erzincan kolu ve Divriii kolu diye ikiye ayrildi Bir süre sonra da Moiol istilâsi ile ortadan kalkti Mengücükler, bulunduklari bölgedeki iehirleri geliitirmiiler ve kültür hayatinin geliimesini sailamiilardi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com