Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kendime, öfkeliyim

Öfkeliyim Aslında Kendime

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Öfkeliyim Aslında Kendime

Saygısız bir insan olmak istemezdim, kendime olan saygım gün geçtikçe tükeniyor ve sağlıklı ilişkiler kurmakta yıllar sonra tekrar zorlanıyorum,sendeliyorumSebebi yaşadığım hayal kırıklıkları mı çıkaramıyorum

Kimsenin önemini kazanmak istemiyorum, onda önemimin tükendiğinden bugünePeki o bütün bu fedakarlıkları,kendi hayatımdan alıntılar yapacak kadar sarfettiğim fedakarlıkları hakediyor mu?Belki bir bir zamanlarŞu yaşımda yüreğimin yorgun düşmesi ağarıma gidiyor

Kendime olan saygımı yitirmek istemezdimBugün farkındayım ,sanırım yitirilmemin sonucu yitirdim çogu şeyi

Bugün farkındayım, sanırım vazgeçilmemin sonucu vazgeçtim çoğu şeyden

Karamsar bir insan olmak istemedim hiç

Kimi zaman oldum ve o zamanlara döndüm

Hep olumlu, hep iyimser olamıyorum artık

Sanırım ,daha çok yüklerle tekrar 15’ime döndümO yıllarda ,deneyimlerimin yaşattıgı histen değil, yaşayacaklarımdan ürperirdimFakat bugün yeniden 15’imdeyim ve yine korkuyorum daha bir derinden Bugün korkularımla yüzleşmek silemiyor tarifsiz endişeleriElimde değilKorkuyorum ,sanki tekrar bu denli yıkıntılar yaşayacakmışım gibiVe belki yaşadıklarım bir hiç gibi gözükecek gelecek yıkıntılar karşısındaBu ihtimal ürpertiyor ruhumu

Umudumu yitirmek istemedim hiçVe kavradığım tek şey istemediğim sonuçlarla karşı karşıya kaldımUmudumu yitirdimYavrusunu yitiren bir anne gibiyim bugün

Belki ürkmeseydim, hiçbir korkum gerçek olmayacaktı!

Kendime olan güvenimi kaybetmek istemedim hiçbir vakitYaşadıklarıma memnuniyetle gülümsemek, ‘iyi ki’ demek,’keşke’ dememek istedim hepAma yıllar sonra memnuniyetlerimin yerini hoşnutsuzluklar,’iyi ki’lerimin yerini ‘keşke’ler aldı

Anladım ki, ‘keşke’ demeden olgunlaşılmıyor

Ve anladım ki, hoşnutsuzlukları tatmadan memnuniyetlere değer biçilmiyor

Başkalarını üzmek istemedim hiç, hep empati kurdum ,düşündüm fakat sonuçta üzdüm!

Yıllar sonra anladım ki, kimseyi kendinden çok düşünmeyecek, korkularının üzerine gitmeyeceksinNe olursa olsun,aklının en kuytu köşelerinde kum tanesi kadar da olsa korkun ,onu silmeye,gömmeye çabalayacaksin,yoksa kaçınılmaz olanla karşılaşacaksın

Yıllar önce aklımın kuytu köşelerinde gözlerini açmış kum tanesi kadar olan korkularım bugün büyük ,ağır kaya parçalarına dönüşmüş bir yığın ihtiyar olmuşVe farkındayım zamana bırakmamalıyım,çabalamam gerektiğinin bilincindeyimOnları tekrar parçalayıp izlerini derinlere gömmeliyim veyahut nice asırları kapsayan 15’ler yaşarım!Şimdi seçim benim

Düşüncelerimin ,kendime olan saygımı yitirmeme izin verdiği için kızgınım !

Hislerimin ,başkalarını önemsiz kıldığı için öfkeliyim !

Tek bir seçeneğim var; beynime ve yüreğime hükmetmek, sağlam bir köPage Rankingü kurmak

Bunu başarabilecek gücü derinlerde hissedebiliyorum, soludugum her havada içime çekiyor gücüme güç katıyorum!

Biliyorum başaracağım

Alıntıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com