Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
değişecek, edersen, yardım, şey

Yardım Edersen Her Şey Değişecek

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yardım Edersen Her Şey Değişecek

Yardımseverlik ve iyilik - Yardımseverlik nedir - Yardımseverlik hikayeleri

Pırıltı İlköğretim Okulu’nun öğretmeni Yenibey, öğrencilere ilginç bir ödev verdi Herkes bir arkadaşının 10 tane dostunun e-posta adresini öğrenecekti Yaklaşık iki yüz kadar e-posta adresi toplanmıştı

Öğretmen, öğrencilerine ödevin yeni aşamasını açıkladı “Bu e-posta adreslerine ‘Yardım edersen, her şey değişecek’ diye bir mesaj atacaksınız ve sonra da ne olacağını hep birlikte göreceğiz” dedi

Nuri, topladığı tüm e-posta adreslerine öğretmenin dediği gibi mesajı gönderdi Mesajı alanlardan bir tanesi üniversite son sınıf öğrencisi Soner’di Soner’in alttan dersleri vardı ve ders çalışmaktan hiç hoşlanmıyordu Sözlüsünden yeni ayrılmıştı Ayrıca babası da “artık koca adam oldun, para kazanman lazım” diyor ve ona artık pek harçlık vermiyordu Bütün bunlar Soner’in canını sıkıyordu Bilgisayarını açtığında Nuri’den gelen “yardım edersen her şey değişecek” konulu mesajı gördü Mesajın içeriğinde başka bir şey yoktu Mesajı göndereni de tanımıyordu Kitabını almak için salona girdiğinde annesinin eski hanım arkadaşıyla sohbet ettiğini duydu Kadın lise birinci sınıf öğrencisi oğlunun matematik dersinin zayıf olduğunu ancak çocuğun özel ders almak istemediğini söylüyordu Soner’in annesi, “Oğlunuz Ahmet, Soner abisini sever Acaba ondan ders alır mı?” diye sordu Konuşmaya kulak misafiri olan Soner de, “Benim matematiğim iyi; ama birisine öğretebileceğimi sanmıyorum” dedi ve odasına döndü Bilgisayarın başına oturunca aynı yazıyı gördü: “Yardım edersen, her şey değişecek” Biraz düşündü, yerinden kalktı ve salona gitti “Tamam, Ahmet de kabul ederse, ben ona ücretsiz ders veririm” dedi Böylece Ahmet’e ders vermeye başladı Ahmetlerin apartmanında liseden kız arkadaşı Nuran ile karşılaştı Lisedeyken birçok kez kütüphanede birlikte ders çalışmışlardı Ama üniversitede bağlantıları kopmuştu Nuran, çok değişmiş ve olgun bir genç kız olmuştu O da aynı şehirde başka birüniversitede son sınıf öğrencisiydi Soner, Ahmet’e verdiği dersten sonra Nuran ile yakındaki bir parkta yürüyüşe gitti Yaşam üstüne öyle güzel bir sohbet oldu ki Soner, sözlüsünden ayrıldıktan sonra ilk defa kendisine eş olabilecek uygun bayan bulduğunu düşündü

Birinci dönemin sonunda Ahmet’in matematiği karnede beş gelmişti Soner’in dersleri ise pek parlak değildi Soner beş dersin vizesinden zayıf almıştı Soner Ahmetleri ziyaret ettiğinde Ahmet’in karnesini gördükten sonra Ahmet, Soner abisinin derslerini sordu Soner utanarak “Pek iyi değil” dedi Ahmet de, “Bildiğim iyi bir hoca var istersen tanıştırırım” diyerek ona takıldı “Sanırım senin de benim gibi bir odaklanma sorunun var” dedi Ahmet Soner de izleyen dönemde derslerini düzenli çalışmaya karar verdi Bir taraftan Ahmet’e ders veriyor; bir taraftan kendisi derslerini günlük olarak çalışıyordu Ayrıca Ahmet’i ziyaret ettiği zaman Nuran ile yaptıkları yürüyüşler onu çok motive ediyordu Gerçekten ikinci vizelerde notları yükselmişti

Ders için buluştukları bir günde Ahmet, arkadaşlarından bazılarının kendisinin matematikteki ilerlemesini fark ettiklerini ve aynı hocadan özel ders almak istediklerini söyledi Soner için yeni bir gelir kapısı açılıyordu Böylece Soner, beş ayrı çocuğa özel matematik dersi vermeye başladı

Soner, kendini çok iyi hissediyordu Ahmet’in başarısı onu gururlandırıyordu Liseden arkadaşı Nuran’a askerlik yaptıktan sonra evlenmeyi teklif etti ve Nuran teklifini kabul etti Özel ders vermeye başladığı için babasından harçlık alma ihtiyacı kalmamıştı

Kendisine “Yardım edersen her şey değişecek” diye mesaj atan Nuri’ye bir cevap yazdı: “Bu mesajı bana neden yazdığınızı bilmiyorum; ama doğru, bu mesajdan sonra bir çocuğa yardım ettim ve hayatım değişti

Melih Arat

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com