Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denir, dünyaya, guin, orman, ursula

Ursula K. Le Guin - Dünyaya Orman Denir

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ursula K. Le Guin - Dünyaya Orman Denir

Arka Kapak

Ağaçlarla kardeş gibi yaşayan ve düşleri en az bizim gündelik yaşamımız kadar gerçek olan bir ırk, kendini "gerçekçi" Arz'lılara karşı nasıl savunabilir? "Yazmak çoğunlukla zor ama keyifli bir iştir benim için; bu öyküyü yazması kolaydı ama pek keyifli değildi Bana hiç çenek bırakmadı Ülserli bir patronun sekreterine mektuph yazdırması gibi yazdırdı kendini bana Ben orman ve düş üzerine yazmak istiyordum; yani belirli bir ekolojiyi içeriden bir bakışla betimlemek, biraz da Hadfield'in ve Dement'in uyku düşlerinin işlevleri ve düşün yararları üzerine görüşleriyle oynamak istiyordum Ama patron ekolojik dengenin tahrif edilmesinden ve eduygusal dengenin reddedilmesinden bahsetmek istiyordu Ahlâk dersi veren öyküleri pek sevmek, çoğunlukla iyilik duygusundan yoksun olurlarUmarım bu öyküöyle değildir Medem bir kere ahlâk dersi vermek zorunda kaldım, şunu söyleyebilirim bir tek Don Davidson olmak Raj Lyubov olmaktan daha da acı vericidir"

Çevirmen: Özlem Dinçkal

Sayfa Sayısı: 119
Baskı Yılı: 2008
Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com