Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sivelerimiz

Sive'lerimiz

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sive'lerimiz

1) -sevgili babaannem sokakta güne?in altynda oynayyp terleyen kuzenime kyzmaktadyr:

-demingkden ben sene kölgelerde oyna dimedim mi?
-
-geberdirin çocuk seni
-
-git önkü yüzünü yuuka gel syrtyndakini de de?i?tirko? baken!!!!

2) önkü tasy horaya go = ?u tabagy oraya götür
hangyryya goycem teeze ? (Hangi yere koyaca?ym teyze)

Hönkürüye gyy (Oraya i?te)

needip goyyonuz (ne yapyyorsunuz? )

3) Otobus yolculugunda kendinden cok su istenen denizlili bir muavinin; 'sayin yolculaamiz duz mu yaladingiz? hareme kadar su yok gaari'

4) senin o?lan hangi bölümü kazandy?
typa kazandy

5) al bunu götüvecesen götürüve, götüvemicesen götüvecek vaa…

Bu paraya götüreceksen götür,götürmeyeceksen, götürecekler var

6) nerem deding ? : hasta birisinin ?ikayetinin ne oldu?unu sormak için kullanylyr

örnek:
ki?i a: nerem deding bizim gyyz?
ki?i b: sooma gareee, öskürü öskürü bitmediii soonuda hurama hööle bi a?ry girdi kypyrdeyemeyyon tokturu gitçen hindi…

7)hööle bi yürüyüp gelive biyo , irahmat yaaiyosa semsiyeni de alive-

8) gülü gülü deezem (güle güle teyzem) dedigi de bir arkadas tarafindan test edilip onaylanmistir

9) 'syranyzy geçin'

-denizli anafartalar lisesi müdürünün ö?rencileri hizaya sokmak için söyledi?i emir cümlesi

10) bu yorelerde pazar yerinde dolasmak da cok keyiflidir yasli teyzecikleri opmemek icin zor tutar bazen insan kendini ortalikta bir saat dolasip diyaloglari dinlemek bile meditasyon etkisi yapabilir ornek:

- domat dativeecenmi iki gilo
- dattim dattim aha suracikta aliveecen mi?
- alcem de tobayi aciveecen mi?
- accem de parami cikariveemedim bi dakka bekleyiveecen mi?
- bekleyiveririm nolcekki
seklinde uzar gider

bir sure ortalikta dolastiktan sonra 'beni bak' denilmesi normal gelmeye bile baslayabilir

11)Denizli'de iki kadyn pazarda kar?yla?yrsa -ne buuuu neree gidik gidesiiin??
-çocuklaaa döndeeme (dondurma) isteepturuu ne zymandyy

12) - biyol ötüvee çil horozum (bir kere öter misin çil horozum?)

13)-'dinelmek' vardyr, (ayakta) durmak anlamynda:

- bizimo?lan orda dinelme de beni bi çay yap (arkada?ym/çocu? um ayakta durma da bana bir çay koy)

14)Mersindeyiz, Denizlili bir hem?ehrimiz ögretmenSynyfta gürültü yapan bir ö?renciye ba?yryr,

-Kyzdyrmeyin bene,?indi sene tahtaya kaldyryr,syfyra bascen

15) e?siz bir ?ivedir gapçyk a?yzly diye bir kavram vardyr misal Hala ne oldu?unu anlayabilmi? bir nene, dede yoktur bu ?ivenin özü komedi üzerine kurulu gibidir sanki misal dedeniz size küfreder ama belki anlayamady?ynyzdan belki de söyledi?i ?eyin komikli?inden dedenize kyzamazsynyz bile

-dede neden bu böyle?
-sus bakem gapçykaazly!
-o ne demek dede?
-höyt höyt edip durma bakem gömüve?cem ?imcik depçi?ine

i?te böyle bu ve bunun gibi kendine ait söyleni?i son derece komik, ama ne anlama geldi?i tam bir muamma olan kelimeler içerir bu ?ive

alintidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com