Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
meclisin, namusu

Meclisin Namusu

Eski 12-25-2008   #1
cansel

Meclisin Namusu

Siemens’in çeşitli ülkelerde 2 milyar dolar rüşvet dağıttığını biliyoruz

Mahkemede itiraf edilmiş ve hükme bağlanmış bir gerçek bu!

Büyük yağmadan bazı Türk siyasetçi ve bürokratlarının da nemalandığı konusunda beyanlar ve hatta kanıtlar vardır

Şirketin rüşvet dağıtmakta çantacı olarak kullandığı kişinin Türkiye’de bir bakan ile yemek yediği ve Siemens’e “adrese teslim ihaleler” verildiği medyada defalarca haber olmuş, mesele CHP’li Ahmet Ersin ve Ali Rıza Öztürk tarafından Başbakan’a yönelik soru önergeleri ile meclise taşınmıştır

Rüşvet çamurunun bulaştığı pek çok ülke suçluları bulup cezalandırmıştır bile

Yunanistan gibi bazıları ise rüşvet yiyen görevlilerini yakalayabilmek için Alman yargısı ile işbirliği yapmaktadır

Bizdeki manzara ne?

Başbakan, Siemens rüşveti hakkında muhatap olduğu sorular karşısında buzdan yapılma bir öfke heykeli gibi duruyor

Sesi çıkmıyor ama sinirlendiği çok belli oluyor Ve meclisin en kullanışlı denetim mekanizmasını çalıştırmıyor

Alman mahkemelerindeki belge ve bilgileri Türkiye’ye getirtmek için en küçük bir çaba ve istek göstermiyor

Siemens’in Yunanistan’da partilere 12 milyon euro verdiği öne sürülmüştü aynı şey Türkiye’de de oldu mu?

Oldu ise hangi partiler ne kadar aldılar?

Çantacı ile hangi bakan yemek yedi?

Siemens Türkiye’de sağladığı ihale kolaylıkları karşılığında rüşvet dağıttı mı, dağıttıysa kimler ne aldı?

İki ihtimal var:

Başbakan ya bu soruların cevabını merak etmiyor ya da her şeyi bildiği için böyle davranıyor!

CHP Milletvekili Ahmet Ersin Siemens’le ilgili rüşvet iddiaları için bir Meclis Araştırma Komisyonu oluşturulmasını önerdi dün

Artık hırsızlığı ve hırsızları saklamanın imkânı ve yararı kalmamıştır Çünkü bu çirkin çaba hırsızlığın kurumsal boyutta görünmesine sebep olmaktadır

İktidar çoğunluğu meclisin itibarını korumak ve AKP’nin bir suç örgütü olmadığını göstermek istiyorsa bu önergeyi kabul etmelidir!

Olmayacak dua

Milli Eğitim Bakanlığı, Halk Eğitim Merkezleri’nde kurulu sınava hazırlık kurslarını kapatmaya karar verdi

Kurslar yeni yılla beraber tarihe karışacak

Paralı dershaneye gidemedikleri için bu kurslarla yarışa hazırlanan yoksul ailelerin 250 bin çocuğu -evet 250 bin çocuk- ortada kalacak

Kurslara binlerce öğretmen de ortalama 55 YTL saat ücreti ile katkıda bulunuyor Onlar da bu mütevazı gelir desteğinden mahrum olacaklar Neden?

Bakanlık daha verimli, daha etkili bir alternatif mi getiriyor? Hayır

Eğitim İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, kararın sonuçlarına dönük şöyle bir tahminde bulundu:

“Şimdi bu çocuklar tarikat-cemaat dershanelerine mecbur kalacaklar!”

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, böyle bir sonucun çocuklara büyük haksızlık, Türkiye’ye de büyük kötülük olacağını görerek kararı iptal eder mi acaba?

Zayıf bir ihtimal ama dua etmenin hiçbir zararı olmaz!

Tamamiyle duygusal

Başbakan ekonomik kriz oyunundaki “doktor” rolünü iyice benimsedi

Geçen gün ağır durumdaki hastasına öleceğini söyleyen bir doktor olmayacağını anlattı gerekçeleri ile

Dün katıldığı önemli bir toplantıda ise krizin Türkiye’yi durdurmayacağını öne sürerek “Çünkü Türkiye’deki olay psikolojiktir” dedi!

Bu gidişin sonu belli:

Aksini iddia edenler için doktorun “deli raporu” vermesi tehlikesi vardır

Başbakan’ın etki alanı içinde kalan kriz yorumcuları çok dikkatli olsun!

worapsow
adige

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com