Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
askerde, dikkat, ediliyor, için, komando, nelere, olmak, seçerken

Askerde Komando Olmak İçin - Askerde Komando Seçerken Nelere Dikkat Ediliyor?

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Komando olmak için 70 mekik, 65 sınav şartı

10 Nisan 2008

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman komando adaylarını fiziki yeterlilik testine aldı Uzman komando olmak için başvurarak yazılı sınavda başarılı olan 9 bin 125 aday, 30 Nisan’a kadar sürecek fiziki yeterlilik testinden geçirilecek Testte başarılı olanlar, 6 Mayıs’ta mülakata alınacak 9 Mayıs’ta açıklanacak listeyle, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapacak 3 bin 18 komando belirlenmiş olacak Komandolar, yazın eğitime alınacak ve 2009 başında da göreve başlayacak En az 70 puan alması gereken komandolar, 6 ay süreyle alacakları eğitim sonrası komando tugaylarına atanacak

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, terörle mücadelede Bordo Bereliler’den sonra en etkin operasyonel güce sahip uzman komandolar, ağırlıklı olarak 2 ve 3’üncü Ordu Bölgesi’nde görev yapacak Komandolar, tazminatlarla birlikte 2 bin 500 YTL’ye kadar maaş alabilecek Komandolar, 10 yıl görev yaptıktan sonra eğitim durumlarına göre astsubay yükselme sınavlarına girebilecek Hatta, albaylığa kadar yükselme şansları olacak

7 dakikada 15 kilometre koşulacak

Uzman komando adayları, sınavlarda en az 70 puan almak zorunda

Fiziki testlerde uygulanacak standartlar şöyle:

İdeal değer Asgari değer

1500 metre koşu 7 dakika 8 dakika 10 saniye

Mekik 2 dakikada 70 defa 2 dakikada 40 defa

Şınav 2 dakikada 65 defa 2 dakikada 30 defa

Barfiks Arka arkaya 10 tekrar Arka arkaya 4 tekrar

Bomba koşusu (50 metre) 70 saniye 84 saniye

Sürünme (50 metre) 1 dakika 10 saniye 2 dakika 10 saniye

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com