Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cem, hokkabaz, senaryo, yılmaz

Hokkabaz Senaryo - Cem Yılmaz

Eski 09-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hokkabaz Senaryo - Cem Yılmaz

"Bu taslağı ,filmin hayata geçirecek arkadaşlarımla bir toplantıda ,böyle bir olay olmuşcasına anlattımYalan olmasın ,ekipten bir arkadaşım ,kimdi unuttum ,'Nerede olmuş bu? deyince 'Olmamış ,biz yapıcaz işte ,' dediğimi hatırlıyorum
- Cem Yılmaz -

Hayalindeki işi yapıp mutlu olurken ebeveyninin onu yetiştirirken kurduğu hayalleri yıkmamak adına ,bir yetişkin olarak geçimini sağlayıp maddi sorumluluklarını yerine getirirken aşık olup ayaklarının yerden kesilmesini ,çılgınlık yapmayı göze almak
Sahnede biraz ilüzyon biraz el çabukluğu marifet ile sihirbazlık yapabilirsiniz ;ama birey olarak hem kendi amaçlarına hem başkalarının beklentilerini karşılamak için sihirbazlıktan öte bir şey gerekir

"Hokkabaz" ın özünde bireyin bu bitmek bilmez mücadelesi yatarİskenderi'in tutkusu sihirbazlık olduğu için sürprüzlere açık bir macera yaşar o!Babası Sait'İn onu aşağılamak için tercih ettiği 'Hokkabaz' sıfatı,İskender'i Hayatının özeti olacak bir yolculuğa sürüklerÇıkılan fiziksel yolculuktan ziyade bireyin kat ettiği içsel mesafeyi yol filmi formarında , baba oğul ,kadın ile erkek ,iki sadık dost gibi insanlık tarihinin kutsal ikilileri sinemanın sihrine karışı
-Alin Taşçıyan-
(Arka kapak)
Kapak Tasarımı :Arda Aktaş
Fotoğraflar: Ara Güler - Hakan Denker
Editör:Işıl Karahanoğlu Zaimoğlu ,Selçuk Aylar
Dizgi:Amine Refika Zedeli
Yayın evi :Okyanus yayıncılık

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com