Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başlatıyor, dönem, eğitimde, İçin, kademe, meb, Öğrencileri, okulu, programını, temmuzda, Ücretsiz, yaz, yeni

Eğitimde Yeni Dönem: MEB, 1 Temmuz'da Tüm Kademe Öğrencileri İçin Ücretsiz Yaz Okulu Programını Başlatıyor

Eski 2 Gün Önce   #1
Şengül Şirin

Eğitimde Yeni Dönem: MEB, 1 Temmuz'da Tüm Kademe Öğrencileri İçin Ücretsiz Yaz Okulu Programını Başlatıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren bir kararla 1 Temmuz'da tüm kademeler için ücretsiz yaz okulu programını duyurdu Bu kararla öğrencilere yaz aylarında destekleyici eğitim imkanı sunulacak

MEB'in resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruyla 1 Temmuz tarihinden itibaren 2-12 sınıflar arasındaki tüm kademeler için ücretsiz yaz okulu programının başlayacağı bildirildi Öğrenciler, bu program kapsamında tercih ettikleri 2 dersi seçerek eğitim alabilecekler

Yaz okulu programı, milyonlarca öğrencinin akademik ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak çeşitli derslerden oluşacak Program kapsamında spor, müzik, bilişim ve görsel sanatlar gibi alanlarda dersler verilecek Yaz okulu, 29 Ağustos tarihine kadar devam edecek ve öğrencileri desteklemek amacıyla 2 Eylül'den itibaren yeni kurslar da sunulacak

MEB bu ücretsiz yaz okulu programıyla özellikle 8, 11 ve 12 sınıf öğrencilerine yönelik akademik derslere yönelik yetiştirme kursları da düzenleyecek Öğrencilere haftada 6 saat destekleme ve yetiştirme kursları verilecek Yaz okulu programı, haftada 5 gün sürecek ve günlük bir ders en fazla 2 saat olacak şekilde planlanmıştır

Öğrenciler, yaz okullarında spor, görsel sanatlar, müzik ve bilişim gibi alanlarda dersler alabilecekler Spor alanında atletizm, basketbol, voleybol; görsel sanatlar alanında resim, fotoğrafçılık; müzik alanında keman, piyano; bilişim alanında yazılım ve robotik kodlama gibi dersler sunulacaktır

MEB'in ücretsiz yaz okulu programıyla öğrencilere eğitimde destek olmayı hedeflediği ve öğrencilerin yaz aylarını verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamayı amaçladığı belirtilmiştir Bu programla öğrencilerin akademik başarılarına katkı sağlanması ve kişisel gelişimlerine destek olunması planlanmaktadır
gaziantep

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com