Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gıda, ilk, yardım, zehirlenmesi

Gıda Zehirlenmesi Ve İlk Yardım

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gıda Zehirlenmesi Ve İlk Yardım

Besin zehirlenmesinde ilk yardım

gıda zehirlenmelerinde ilkyardım

ilkyardım besin zehirlenmelerinde ilkyardım nasıl olur

Besin zehirlenmesinde, gıda unsuru alındıktan hemen sonra ya da 30-40 dakika sonra mide bulantısı, kusma görülür Besin alımından uzun bir süre geçmişse ishal ortaya çıkar Zehirlenme yapan maddeye bağlı olarak görme bozuklukları ve sinir felçleri (botilismus gibi) ortaya çıkabilir İlk yardım olarak hastaya bol tuzlu su içirilerek kusturulur, fazla hareket ederek efor sarf etmesi önlenir, hasta titremeyecek kadar sıcak tutulur, zehirlenme yaptığından kuşku duyulan gıda unsuruyla birlikte, sağlık kuruluşuna sevk edilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com