Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ehrenfels, freiherr, rolf, von, ömer

Ömer Rolf Freiherr Von Ehrenfels

Eski 07-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ömer Rolf Freiherr Von Ehrenfels

Dr Ömer Rolf Freiherr Von Ehrenfels Avusturyalıdır

Rolf Freiherr baron von Ehrenfels, bütün dünyada “Gestalt = kuruluş” fizyolojisi ilminin kurucusu olarak kabul edilen Prof Dr Baron Christian Ehrenfels’in tek oğludur Meşhur bir aileye mensupdur Daha küçük bir çocukken şarka karşı büyük merak duymağa ve İslam dinini tetkik etmeğe başlamıştırKız kardeşi İmma von Bodmesrhof, Lahor’da 1953 yılında neşredilen bir eserinde kardeşinin bu hevesini uzun uzadıya anlatmaktadır Rolf, genç yaşında Türkiye, Arnavutluk, Yunanistan ve Yugoslavya’yı dolaşmış ve müslümanlarla temas etmiş, hıristiyan olmasına rağmen, camilerde ibadete katılmıştır Nihayet İslam dinine karşı olan bu yakınlığı, onun 1927 senesinde müslümanlığı kabul etmesine sebep olmuş ve kendisine Ömer ismini seçmiştir 1932 senesinde Hindistan’ı da ziyaret etmiş ve İslamda Kadının Yeri isimli bir kitap neşretmiştir Almanlar İkinci Dünya Savaşı esnasında Avusturya’yı işgal edince, Rolf, Hindistan’a kaçmıştırKendisini kabul eden Ekber Haydar’ın yardımı ile, Assam’da antropolojik araştırmalar yapmış ve 1949’da Madras Üniversitesi antropoloji profesörlüğüne tayin edilmiş ve Bengal’de bulunan “Royal Aslotic Society” tarafından altın madalya ile mükafatlandırılmıştır Kitapları urdu diline de terceme edilerek basılmıştır

Niçin müslüman oldum ?

Niçin müslüman olduğumu soruyorsunuzBeni müslüman yapan ve onun hak din olduğunu bana bildiren hususları aşağıda sıralıyorum:

1İslamiyet, dünyada tanıdığımız bütün dinlerin iyi kısımlarını ihtiva eder Bütün dinler insanların sulh ve sükun içinde yaşamasını isterler Fakat, hiçbir din bunu, İslam dininde olduğu gibi insanlara açıklıyamamıştırBaşka hiç bir din, İslam dini kadar Halıkımıza ve din kardeşlerine karşı, bu derece sevgi aşılıyamamıştır

2İslamiyet, sulh ve sükun içinde Allahu tealaya tam bir teslimiyet emreder

3Tarih tetkik edilirse, hakikaten İslam dininin en son ilahi hak din olduğu ve artık başka bir din zuhur etmeyeceği kendiliğinden meydana çıkar

4Muhammed aleyhisselam, İslamı tebliğ etmiş olup, peygamberlerin sonuncusudur

5İslam dinine giren bir kimse, şüphesiz eski dininden ayrılmış olacaktır Fakat, bu ayrılık zannolunduğu kadar büyük değildirBütün ilahi dinlerde iman esasları birdirKuran-ı Kerim, eski ilahi dinleri kabul eder Ancak, bu dinlere sonradan karıştırılan yanlış akideleri düzeltmekte, İsa aleyhisselamın hakiki dinini izhar etmekte, Muhammed aleyhisselamın son peygamber olduğunu ve Ondan sonra başka bir peygamber gelmeyeceğini ilan etmektedir Yani İslamiyet, diğer dinlerin hakiki ve kamil şeklidir İnsanlar türlü menfaatler ve ihtiraslar yüzünden, birbirlerine düşman olmuşlardır Bundan menfaat umanlar olmuş, dinleri birbirine karşı düşman yapmağa çalışmış, aslı Allahu tealayı tanımak olan dinleri, dünya işlerinde bir vasıta olarak kullanmağa başlamışlardır Halbuki, dikkat edilecek olursa, İslam dininin, diğer ilahi dinleri kabul ettiği, Fakat onlarda zamanla ve insan eliyle yapılan hataları tashih ettiği görülür İslamiyeti kabul etmek, erkek ve kadın bütün insanların muhtaç oldukları, manevi ve maddi yardımı yapmak demekdir

6İnsanlar arasında kardeşlik fikri, hiç bir dinde, İslam dininde olduğu şekilde bildirilmemiştir Müslüman olan herkes, hangi ırktan, hangi milletden, hangi renkten ve hangi dilden olursa olsun, birbirlerinin din kardeşleridir Siyasi düşünceleri ne olursa olsun, birbiri ile kardeştirler Bu büyüklük hiç bir dinde yoktur

7İslam dini, dünyada kadınlara da büyük haklar veren bir dindir İslam dini, kadına en büyük yeri vermiştir Peygamberimiz Muhammed aleyhisselam, “Cennet anaların ayağı altındadır” buyurmuşdur

İslam dini, diğer dinlere mensub olanların yaptıkları eserlere hurmet etmiş, bunları barbarlar gibi yıkmamıştır İstanbul’da Fatih ve Sultan Ahmet camileri yapılırken, Ayasofyanın bazı kısmlarını model almakdan çekinmemişlerdir Müslümanlar bütün tarih boyunca, diğer din mensuplarına en büyük adaleti ve merhameti göstermişlerdir

İşte bütün bunlar için, ben müslümanlığı kendime din olarak seçtim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com