Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, hakkında, kayseri, köyü, sağıroğlu, üzerlik

Üzerlik Köyü Hakkında Bilgi Sağıroğlu Kayseri

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Üzerlik Köyü Hakkında Bilgi Sağıroğlu Kayseri

Sarıoğlu Üzerlik Köyü - Üzerlik Köyü Hakkında - ÜzerlikKöyü Resimleri - Üzerlik Köyü Tanıtım - Üzerlik Köyü Bilgileri

Üzerlik, Kayseri ilinin Sarıoğlan ilçesine bağlı bir köydür
Kayseri ilinin Sarıoğlan ilçesine bağlı 604 (1990) nüfuslu köy İl merkezine 65; ilçe merkezine 11 km mesafededir Köyün kuzeyinden geçen Kızılırmak adeta bir yay çizer, güneyde ise Tuzla Gölü'nün düzlükleri yer alır Köyün batı kısmını Kocadağ ve Işıl tepesi çevrelemiştir Doğu bölümünde ise Kızılırmak'ın küçük çalılarla (yılgın) örtülü düzlükleri bulunur Köyün tarihi orta çağ döneminde bölgeye göç etmiş türkmen boylarına uzanır Köy halkı geçimini büyükbaş hayvancılık, tarım, halı dokumacılığından sağlar Köyde karasal iklim etkilerini gösterir Kızılırmak ve Tuzla Gölü'ne yakın olmasına rağmen kurak sayılabilecek bir bölgededir İçme suyunu 25 km mesafedeki kaynaktan karşılar İlköğretim okulu, camii, sağlık evi, ptt merkezi bulunur Altyapı olarak kanalizasyon hattı büyük oranda tamamlanmış olup önemli yollar ve dış bağlantı yolları asfaltlanmıştır

Köyden Bir Kaç Resim

Köyünüze ait bilgileri bizimle bu konu altında paylaşabilirsiniz

Kaynak : Yerel Net
Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com