Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
şiddet

Şiddet

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Şiddet

Şiddet hikayesi -Hicran Aydın Akçakaya yazıları

Saat gece yarısını çoktan geçmişti

Genç kadın perdeyi hafifçe aralayıp sokak lambasının kör ışığıyla aydınlanan ıslak, ıssız birkaç kedi dışında hiçbir canlının kalmadığı caddeye baktı

Kocasının çoktan eve gelmiş olması gerekiyordu

Telefonu da kapalıydı, merak edip aramıştı ama

Can sıkıntısı ile salona geçti Bir sigara yakmak istedi, kahretsin pakette tek sigara dahi kalmamıştı

En iyisi bir kahve yapayım kendime diyerek mutfağa yöneldiği anda kapının ziliyle irkildi

Gelen kocası olmalıydı

Gitti kapıyı açtı Adam ayakta zor duruyordu, belli ki gene arkadaşlarıyla içmiş kendi deyimiyle stres atmıştı

Hayat zor diyordu hep Çalış çalış ne yetiyor ne artıyor

‘'gene içmişsin'' diyecek oldu kadın:

‘'ohooooo tabi senin tuzun kuru kızım'' diyerek susturdu onu adam leş gibi nefesini kadının suratına üfleyerek

-Git bi kahve yap bana, sade olsun Sen aşağılık bi kadınsın biliyor musun?

Evde akşama kadar yat, zıbar, sonra da benim içkime laf et

Sustu kadın

Şu an en son istediği şeydi bu körkütük adamla tartışmak Ne söylese ters anlayacak ya da hiç anlamayacaktı

Kocası dışarıda çalışırken o da evi çekip çeviriyor, çocukların dersleriydi, okullarıydı, yemekti bulaşıktı çamaşırdı derken gün yetmiyordu çoğu zaman

Üstelik konu komşuya dikiş dikip, arada temizliğe gidiyor aile bütçesine katkı sağlamaya çalışıyordu

Fincana kahveyi boşaltırken adamın hoyrat sesi duyuldu içerden:

-Nerde kaldın be? Alt tarafı bi fincan kahve yapıp getireceksin,beceriksiz karı sen de!

La havle çekerek kadın bir bardak suyu da tepsiye koyup salona döndü

Adam kahveyi höpürdeterek içmeye başladı:

-Çıkar şu çoraplarımı!

Kadın eğildi, adamın çoraplarını çıkarırken :

-İstersen banyoya git sıcak su var bi duş al kendine gelirsin, dedi adamın yüzüne bakmamaya özen göstererek

Adam ayağını öfkeyle kaldırdı Bu ani hareketi kadının canını yaktı Burnunun kırıldığını sandı bi an kadın

-Ne zaman yıkanacağımı sana mı soracağım be ahmak yaratık?

Kadın elini tuttu burnuna Bir sıcaklık hissetti

Kanamıştı burnu Lavaboya gitmek için ayağa kalkacaktı ki kocası ondan önce davranmış okkalı bi de tokat patlatmıştı yüzüne

-Yapma nolur!

Az önce pencereden izlediği yıldızlar bu kez başının üzerinde dönmeye başlamışlardı kadının Serseme dönmüştü :

-Yetti artık! dedi

-Canıma yetti Her gece aynı şey Bıktım, boşanacağım senden, çocukları da alıp gideceğim yarın

-Hele bir dene Allah yarattı demem öldürürüm seni lan Benden boşanmak öyle kolay mı sanıyorsun sen?

-Dayanacak gücüm kalmadı artık Ben de insanım!

-Hahaha insanmış Lan sen bana karılık yapmayı öğren önce, sonra insan ol

Koca cüssesi ile duvar arasına sıkıştırdı kadını sarhoş adam

-İstemiyorum! DUR yalvarırım

Kadının neyi isteyip istemediği, neden isteyip istemediği umurunda bile değildi adamın

Beceriksiz el hareketleriyle kemerini açtı sonra pantolonunun düğmelerini

Kadının yalvarmasına aldırış etmeden hayvanca hareketlerle nefsini köreltti iki dakikada

Kadın kusmak üzereydi Adam işini bitince kadını serbest bırakmıştı zaten

Kadın ağlayarak banyoya gitti Aynadaki aksine baktı tiksinti ile

Burnundan akan kan donmuştu dudaklarının üzerinde

Kendini suyun altına bıraktı, kocasının bedeninde bıraktığı izleri yok etmek istercesine bütün vücudunu keseledi

Elinden gelse derisini soyacaktı Gözyaşları suya karıştı

İçmediği zaman iyi bir insandı aslında kocası Ama son birkaç yıldır eve hiç ayık gelmiyordu

Dayak, aşağılamalar ve üstelik başka kadınlar

Sabır sabır nereye kadar

Annesine anlatacak oldu:

‘' Aç mısın açıkta mısın? Düzelir, seni seviyor kocan N'olmuş yani başka kadına gidiyorsa kocan, şeyini kadında bırakmıyor ya '' deyip kestirip atmıştı annesi

-Boşanmak ta ne demekmiş Bak bana yıllarca katlandım babana öldüm mü? Erimdir, kocamdır Döver de sever de

-Ama anne

-Ama sı maması yok otur oturduğun yerde boşanıp ta iki çocukla ne halt edicen? Kolay mı dul kadın olmak , adın çıkar maazallah

&

Ülkemizde bu ve buna benzer olayları yaşayan o kadar çok kadın var ki

Eşleri tarafından fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddete maruz kalan ve çaresizce susan

Gencecik bir kızken, hayalleri varken gelecek adına, birkaç kendini bilmez tarafından tecavüze uğrayıp hayatına son veren ya da hunharca töre cinayetine kurban giden kadınlar

İstemedikleri , sevmedikleri insanlarla zorla evlendirilip, ‘'gelinliğinle girdin kefeninle çıkarsın koca evinden'' denilip kaderine terk edilen kadınlar

Sabreden , katlanan, ekonomik özgürlüğü olmadığı için dayanan, çocuklarım babasız kalmasın diye sineye çeken daha çok şiddet görmekten korkup susan , ağlayan kadınlar

Şiddet kaderiniz olmamalı Şiddete boyun eğmek zorunda değilsiniz

Şiddete maruz kalan kadınlar susmayın!

Mutlaka birileri sesinizi duyacak ve size bir kapı açılacaktır

Utanması gereken sizler değilsiniz

Size şiddet uygulayan o aciz, o zavallı yaratıklardır asıl utanması gerekenler

Annesinin, bacısının da bir kadın olduğunu unutup karısına, kızına hayatı zehreden, kendilerini güç timsali gören o insanlıktan nasibini almamış olanlardır

Şiddet bir güç göstergesi değildir

Aksine tamamen zayıflık işaretidir ki, kendini zayıf gören, kendini aciz gören , kendinin işe yaramaz bir insan olduğunu düşünen kişilerin başvurduğu bir silahtır ŞİDDET

Şiddete hayır diyor ; kadına, çocuğa, yaşlıya ve hayvana şiddet uygulayanları nefretle kınıyorum

İnsanlar, insanlara insanca davrandıkları sürece insandırlar

Şiddete göz yummayalım, yarınlarımızı tokatlamayalım!

Bugün beni kimse kutlamasın Yirmi birinci yüzyılda hala kadınlığından bihaber yaşayan, hayatları elinden alınmış, sesleri bastırılmış, mal gibi alınıp satılan ve şiddet gören kadınlar varken etrafımda, kadın olduğum için tebrik edilmek ve bugünü yiyip içerek, teneke tıngırtısına bile parmak şaklatıp oynayarak kutlamak istemiyorum ben

Onların sesi olup sesimi yükseltebilirim ancak bugün, her günkünden daha fazla

Kadın gelene merhaba

Kadın her derde deva

Kadın anadır evlada

Kadın sofrada ekmek

Kadın tabakta yemek

Kadın saadet demek

Kadın kışta güneş

Kadın ocakta ateş

Kadın erine eş

Kadın bacı, kardeş

Kadın babaya namus

Kadın kalbe us

Kadın bazen suspus

Kadın Yusuf a Züleyha

Kadın Mecnun a Leyla

Kadın gönlü yaralı

Kadın ölmez sevdalı

Kadın ojeli tırnağı

Kadın eli kınalı

Kadın saçı boyalı

Kadın başı yazmalı

Kadın çarıklı ayağı

Kadın sıcacık yatağı

Kadın tarlada ırgat

Kadın baroda avukat

Kadın yaylada çoban

Kadın kentte yazan

Kadın nefes alan

Kadın nefes olan

Kadın canana yardır

Kadın sılada diyardır

Kadın isterse dost olur

Kadın isterse post olur

Kadın bakana göz

Kadın yakana köz

Kadın gecede beyaz

Kadın kutupta yaz

Kadın yazda ayaz

Kadın faili meçhul

Kadın Rabbine kul

Kadın nerde olsa kadındır

Kadın yaşamak onun da hakkıdır

Hicran Akçakaya

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com