Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anket, için, sınavı, yapıldı, üniversite

Üniversite Sınavı İçin Anket Yapıldı

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Lise sona giden 113 bin öğrenciden yüzde 76,8'i, ikinci basamak sınavının iki haftaya yayılmasını istedi Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun dün bu sonucu duyurmasının ardından ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'dan konuyla ilgili bir açıklama geldi Öğrencilerin istekleri doğrultusunda sınavı iki hafta sonunda yapacaklarını ifade eden Yarımağan, "YÖK Genel Kurulu'ndan bu yönde karar alınması halinde ikinci aşama sınavları, 2009-2010 eğitim-öğretim yılı sona erdikten sonra 20 ve 27 Haziran 2010 Pazar günleri yapılabilir" dedi YÖK'ün katsayıyı kaldırarak yenilediği üniversiteye giriş sistemi artık iki aşamalı 1 basamağa (Yükseköğretime Giriş Sınavı-YGS) tüm öğrenciler girecek Yabancı dil dahil 5 ayrı alan sınavının yapılacağı 2 basamağa (Lisansa Yerleştirme Sınavları-LYS) ise yerleşilmek istenen alana göre girilecek YGS, nisanın ilk yarısında, LYS haziranda yapılacak

ÇUBUKÇU: Domuz gribine karşı hazırlık yapıyoruz

Nimet Çubukçu, 'Okulöncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi Hibe Programı'nın tanıtımına ilişkin düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin domuz gribiyle ilgili sorularını da cevapladı Bu konuda Sağlık Bakanlığı ile eşgüdüm içinde çalıştıklarını belirterek, "Sömestr tatilinin erkene veya ileriye alınması gibi tedbirlerle ilgili çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu Çubukçu, özellikle aralıkta hastalığın yayılması ihtimaline binaen birtakım önleyici tedbirlerin yanı sıra yayıldığı durumlarda alınması gereken tedbirler konusunda çalıştıklarını kaydetti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com