Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayatı, lucas, robert

Robert E. Lucas Jr. Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Robert E. Lucas Jr. Hayatı

Robert E Lucas Jr

Yakima, Washington, en eski çocuk, Robert Emerson Lucas ve Jane Templeton Lucas, 1937 yılında doğdu Kızkardeşim Jenepher 1940 yılında 1939 ve kardeşimin Peter doğdu Annem ve babam, küçük bir restoran, Lucas Ice Creamery açmak için, Seattle Yakima taşınmıştı Restoran 1937-1938 krizin bir kaza oldu ve İkinci Dünya Savaşı sırasında ailesi babam tersaneler steamfitter olarak iş buldu ve annem bir moda sanatçı olarak önceki kariyerine devam etti Seattle taşındı Kardeşim Daniel, 1948 yılında Seattle'da doğdu

Ailem, Başkan Roosevelt'in New Deal hayranlar Onların aileleri ve akrabaları ve komşularının çoğu Cumhuriyetçiler, bu nedenle onlar kendi liberalizm bilinçli kendini ve kendileri için düşünme kabiliyetlerinde gibi sembolik aldı Biri kendisi için karar verebilir düşüncesi tür kişi ve bir siyasete sınırlı değildi, bu kararlar hakkında düşünmek için gereken ne Ben dekor bile nasıl seçmek için ne tür sigara dumanına özellikle din annem ile tartışmalar, (o bir liberal protestan), (o, parke zeminler ve oryantal kilimleri tercih), hatırlıyorum

Savaştan sonra, babam bir ticari soğutma şirketi, Lewis Soğutma kaynakçı olarak iş buldu O bir usta, bir satış mühendisi, daha sonra satış müdürü, ve sonunda şirketin başkanı oldu O, herhangi bir üniversite derecesi ve hiçbir mühendislik eğitimi vardı, ve o ve el kitapları ile çalışmış kişilerden gerekli mühendislik öğrendim Ben onunla çok teknik ve idari tartışmaların yanı sıra devam eden siyasi argümanlar hatırlıyorum Lise hesabı aldığında, o, o çalışan bir soğutma tasarım sorunu benim yardım Ilan-ve aslında benim hesaplamalarda kullanılan! Bu benim gerçek uygulamalı matematik ilk tat ve heyecan verici idi

Roosevelt Lisesi (annem ve babam 1927 yılında mezun olduğu) 1955 yılında mezun olan, Seattle Devlet Okulları katıldı Matematik ve fen iyi ve Seattle'daki Washington Üniversitesi katılmak ve bir mühendis olacağı bekleniyordu Ama ben on yedi yaşındaydı zaman ben, annem ve babam ben burs almak eğer destek vermeyi kabul bir karar evi terk etmeye hazır MIT biri bana hibe etmedi ancak Chicago Üniversitesi'nde yaptı Chicago'da bir mühendislik okulu olmadığından, bu benim mühendislik kariyeri sona erdi Ama Chicago "geri doğu", 44 saatlik bir tren yolculuk başladı, ben ilginç bir şey açmak oldukça emin

Yerine ne yapmalı? Chicago bazı matematik aldı, ama benim derslerin yarısı lise öğrendiği malzeme geçmiş aldıktan sonra kısa sürede ilgi kaybetti Ben size bunu yapmak düşündüm eğer o günlerde Chicago ne Fizik, önemli sinir yoktu Chicago College, Batı Medeniyeti ve Organizasyon, Yöntem ve Bilgi İlkeleri Tarihi gibi isimler ile Hutchins dönemin ders liberal sanatlar çekirdek benim için gerçek bir heyecan oldu Bu derslerden her şey benim için yeniydi Hepsi Platon ve Aristoteles okumaları ile başladı ve Yunanlılar hakkında öğrenmek istedim Eskiçağ Tarihi bir dizi aldı ve büyük bir geçmişi oldu Ben profesyonel bir tarihçi ne gerçek bir fikir olmasına karşın, ben bir kişinin fikri çıkarlarının peşinde ve onlar hakkında yazılı bir yaşam yapabilirsiniz öğrenmişti Akademik kariyer hakkında düşünmeye başladı

Woodrow Wilson Doktora Bursu elde Tarih ve California Üniversitesi'nde yüksek lisans programına girdi Yunan ya da Fransız ve minimal hiçbir Latince ve Almanca, benim klasik çıkarlarımızı hiçbir pozisyonda, bu yüzden biraz daha açık bir zihin ile Berkeley çalışmaya başladı ile Chicago okumuştu en heyecan verici, modern tarihçi olan hesabı Roma döneminin sonunda, büyük siyasi kesintileri karşısında, ekonomik yaşamın sürekliliğini vurguladı Belçikalı tarihçi Henri Pirenne, olmuştu Benim için, imparator ve kasvetli Merovingian kralları ve özel vatandaşlarının günlük yaşamlarında odak Pirenne vardiya yeni ve heyecan verici ve önemli olduğunu ne anlamda uygun Berkeley, Ekonomi Tarihi dersleri aldı ve bir iktisat teorisi ders denetlenecek Seferde ekonomi sevdim, ama bir tarih öğrencisi olarak yan pick up daha çok daha fazla bilmesi gerekir herhangi bir güven ile uygulamak için belliydi Berkeley'in İktisat Bölümü mali destek hiçbir umut var gibi görünmektedir beri ben, ekonomi içine taşınmaya karar verdi ve ben Chicago'ya döndü O akademik yılın geri kalanı boyunca bir sonraki güz yüksek lisans öğrencisi olarak benim gerçek bir başlangıç ​​için hazırlamak, Chicago ve bir veya iki lisansüstü derslerin bazı lisans ekonomi aldı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com