Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cecil, hayatı, robert

Robert Cecil Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Robert Cecil Hayatı

Robert Cecil

Aşağıdaki biyografi bilgileri yaşam Robert Cecil hakkında temel bilgiler sağlar:

Uyruk - İngilizce

Ömrü - 1563 - 1612

Aile - Baba büyük William Cecil, Lord Burghley oldu Kuzeni Francis Bacon

Eğitim - babasının evinde ve Cambridge Üniversitesi'nde ders

Kariyer - Diplomat, Siyasetçi ve Devlet Adamı

Onun parlak aklı ve Kraliçe I Elizabeth ve Kral I James 'de Kıdemli Statesman gibi davranan ünlü

Robert Cecil neye benziyordu?

Robert Cecil onun dadı tarafından bırakılan sonucu olduğu söylenen bir kambur biraz değiştirdim O yakışıklılığı ile ilgili son derece duyarlı olduğunu 1588 yılında Robert Cecil görünümü aşağıdaki gibi Motley Hollanda Tarihi tarif edildi:

Kırmızımsı saç esmer, ince bir sakal, ve büyük, acıklı, yeşilimsi renkli gözleri ile "hafif, çarpık, Kambur genç beyefendi, boy cüce, ama özelliği olmayan bir yüz değil, düşünceli ve ince ifade, , bir zihin ve davranışları, mahkemeleri ve dolaplar için eğitilmiş ve karşıtlığı olduğu muazzam ikiyüzlülük kıyasla neredeyse dahice bir eğilim, ve kendi karakterini bir kısmını teşkil aftertimes, ne "

Robert Cecil yaşam hakkında bilgi ve Tarihçe - Diplomat, Siyasetçi ve Devlet

Robert Cecil hayatı ve geçmişi hakkında ek bilgiler:

Robert Cecil Robert Devereux, Earl of Essex ile büyüdü William Cecil, Lord Burghley of Essex vasi

1588 Robert Cecil, İspanya ile yapılan barış görüşmelerinde İspanyol Hollanda ilk diplomatik misyon gönderildi

31 Ağustos 1589 Robert Cecil Elizabeth Brooke ile evlendi Frances, Catherine ve William - Üç çocukları oldu

Kraliçe Elizabeth, "elf" ya da "benim cüce" ​​olarak kendisine atıfta bulunduğu söyleniyor

1589 yılında Robert Cecil, devlet sekreteri olarak görevlerini yapmak için başladı

May 1591 yılında Kraliçe Elizabeth tarafından şövalye oldu

1596 yılında Robert Cecil resmen pozisyonuna atandı

1597 yılında Robert Cecil Lancaster Dükalığı şansölyesi oldu

1598 Robert Cecil temel sekreteri olarak babasının yerine geçmiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com