Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayatı, merton, robert

Robert C. Merton Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Robert C. Merton Hayatı

Robert C Merton

New York, New York, 31 Temmuz 1944, Stephanie ve Vanessa adlı iki kız kardeş arasında orta bir çocuk doğdu

Vanessa ve ailesi, bugün içinde yaşadığımız bir evde, Hastings-on-Hudson, şehir dışında yaklaşık 8000 bir köyde büyüdüm Philadelphia göçmeni bir ailenin oğlu olarak doğdu Babam, Columbia Üniversitesi'nde sosyoloji profesörü oldu O arada, bilim sosyolojisi kurucu ve, kendi kendini gerçekleştiren kehanet ve odak grup gibi sosyolojik bilgisine katkılarından dolayı Ulusal Bilim Madalyası'na layık olan, şimdi Columbia University at profesörü Annem, bir multigenerational güney New Jersey'de Methodist / Quaker bir ailenin, evde kaldı O 1992 yılında öldü Annemin annesi ve birçok (bir kez 25) kediler benim çocukluk paylaştı ev tamamladı

Hastings, bir tel ve kablo şirketi ve kimya tesisi hakim yerel istihdam ile karışık bir orta sınıf ve mavi yakalı bir şehir oldu Bu kompozisyon ve kasabanın küçük boyutlu olmasına rağmen, yerel kamu okulu iyi bir eğitim fırsatı sağladı Sadece bazı 90 mezun sınıf, ben yine de matematik hesabı ve beş yıllık (MIT tasarlanmış bir kurs da dahil olmak üzere fizik iki) bilim aracılığıyla alabilecek Ben değil, benim sınıf üst kısmında iyi bir öğrenci oldu Varsity futbol oynadı ve ne büyük ayrım, parça koştu Sınıf arkadaşlarım arasında Columbia fizikçi ve Nobel ödüllü James Yağmursuyu ve Jack Steinberger oğulları vardı Diğer uzun süre Hastings sakinleri, tıp ödülü sahibi, Max Theiler, ekonomi, William Vickrey yanı sıra heykeltıraş Jacques Lipchitz ödüllü

Okul çalışmaları ve benim en sevdiğim konu, matematik, eğlenceli olmasına rağmen, büyürken, müzik ve sanat gibi entelektüel çıkarları, özellikle benim için önemli değildi Beyzbol benim ilk tutkusu vardı: kum lot ve Little League oynadı ve Brooklyn Dodgers için köklü 11 yaş civarında, o tutku, araba doğru dönmeye başladı Yatak odamda duvarda, 1800 artı numaraları ile büyük bir yaprak kağıt koydu: ehliyet için yeterli olacaktır kadar her gün geçilebilir Ben tüm vuruş ortalamaları bilinen ve büyük lig beysbol oyuncu kayıtları yunuslama vardı, bu yüzden beygir gücü, motorları kübik inç boyutu ve diğer savaş sonrası dönemin hemen her otomobil ayrıntılı özellikleri bilmek için geldi 15 yaşında, ben aldım ve benim ilk araba yeniden kadar otomobil fuarlarında ve stok araba yarışlarına gitmek ve üstü araçlar teslim araçlarda çalışan amatör meraklıları tutkumu çıkışları vardı Ehliyet aldıktan sonra, New York'un Long Island sürükle şeritler yarıştı sokak sıcak çubuklar inşa etti Ben büyüdüğüm zaman ben bir otomobil mühendisi olacağını düşündüm

İngilizce Ford için en uygun ithal desen anlamaya çalışıyorum Lincoln Merkür bölümü gelişmiş araç tasarımı ve diğer bir mühendis olarak: Gerçekten de, üniversitede iken, ben Ford Dearborn, Michigan'da bulunan merkez binasında çalışan iki yaz geçirdim Okuldan sonra lise ve bilgi teknolojisi IBM geçirilen bir yaz, yaz aylarında yerel bir mezarlıkta çalışma dışında, bu otomotiv işleri vardı sadece tam zamanlı akademik olmayan olanları

Ailemin de öğrenme yaşamın erken dönemlerinde önemli roller oynadı Babam bana, beyzbol, poker, büyü, ve borsa (sadece sihirli kök almadı) tanıttı Ve her türlü kitap vardı her yerde O doğrudan beklenen akademik performansı hakkında hiçbir şey söylemedi Hiç gerek yoktu Sadece kendi kendine örneklendirme, o, emek ve düşünce ve ifade netliği için standartları belirler

Ben bir genç olarak normal baba-oğul gerilimler vardı, ama biz daha sonra çok yakın oldu: 30 yılı aşkın, her gün neredeyse en az bir kez, birbirlerine konuştuk

Annem beni diğerleri, hayvanlar gibi insanlar duygularını doğru bakım ve duyarlılık öğretti Bana hayatı boyunca elde etmek için çok iyi, pratik bilgiler verdi Özellikle sık ve çeşitli arenalarda uygulanan böyle bir öğüt: "Öncelikle bu şekilde yapmak hakkı kazanırlar ki, onların yapabileceği göstermektedir"

Bir hafta önce benim 17 doğum günü, Haziran Gül, ağ pembe diziler, bir model ve New York popüler Dick Clark'ın Cumartesi gecesi American Bandstand gösterisi düzenli bir televizyon oyuncusu ile kör bir tarih vardı Biz beş yıl sonra evlendiler, Columbia mezun olduktan sonra bir hafta Biz daha çok enerji adamış ve üç harika ve yetenekli çocuklar, Samantha J Robert F, ve Paul J Haziran yükselterek büyük zevk elde edilen ve 1996 yılında ayrılmış

Saatimde üniversitede akademik konularda ciddi bir odak başlangıcıydı Columbia College girdikten sonra sadece bir gün Mühendislik Fakültesi geçti Küçük ve esnek bir program ve ince öğretim, bir lisans için, matematik ve kullanımları keşfetmek için harika bir yerdi

Ben birçok lisans ve yüksek lisans matematik dersleri, uygulamalı ve saf aldı: benim tatlar, ancak gerçek analiz ve karmaşık değişkenli fonksiyonlar varyasyon hesabı kısmi diferansiyel denklemler tercih açıktı Çizim de dahil olmak üzere mühendislik derslerin yanı sıra, ben de Columbia ünlü Çağdaş Uygarlık Tabii, beşeri bilimler, ekonomi bir tanıtım Tabii Samuelson Kullanıcı Ekonomi kullanarak, matematiksel sosyolojinin bir lisansüstü dersin, ve muhasebe ve hisse senedi piyasasında iki genel çalışmaları gece kursları aldı

yatırımları

C veya D benim not ortalaması yardımcı olmadı benim ikinci yıl İngiliz edebiyatı ders aldı Ancak, o dersin yazılı kağıt onGulliver Seyahatler benim ilk yayımlanan bir makalede (Journal of Düşünce Tarihi) oldu

Columbia sonra, ben doktora takip batıya gitti Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nde uygulamalı matematik Benim zaman olduğu gibi kısa Cal Tech (1966-1967), matematik stoku önemli ölçüde ekledi Bana bile daha değerli konusunda "çalan" yerine, sadece pasif malzeme öğrenme bir araştırma çerçevesinde, başlangıçtan itibaren öğrenci yerleştirerek kendi inanç oldu Bazen yıl boyunca, ekonomi çalışma Cal Tech (matematik) ayrılmaya karar verdi O, cömert yardım sağlanan Gerald Whitham (daire başkanı) tuhaf bir fikir olduğunu düşündüm rağmen Ben yarım düzine iyi bölümlere başvuran, fakat yalnızca biri, MIT, beni kabul etti, ve bana tam burs verdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com