Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çevirdi, elmasa, oğlunu, ölü

Ölü Oğlunu Elmasa Çevirdi

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ölü Oğlunu Elmasa Çevirdi

Ölü oğlunu elmasa çevirdi

Kanserden 17 yaşındaki oğlunu kaybeden Hong Konglu anne, ondan ayrılmamak için ilginç bir yöntem buldu Oğlunun küllerini önce elmasa çevirdi, sonra haç formundaki bir kolyeye yapıştırırak boynuna taktı

Çin'e bağlı Hong Kong'da son yıllarda tuhaf bir iş kolu oluştu İsviçre merkezli Algordanza adlı bir şirket, ölülerin küllerini elmasa dönüştürüyor

Hong Konglu anne Eva Wu 2011 Ocak ayında 17 yaşındaki oğlunu nadir bir kanser hastalığı nedeniyle kaybetti Uzun zaman önce kocasından boşanan Wu, kanserden hayatını kaybeden oğlunu tamamen yitirmemek için Algordanza adlı şirkete başvurdu İsveç merkezli şirket 2007 yılından beri, ölülerin küllerini laboratuvarda belli işlemlerden geçirerek elmasa dönüştürüyor

Algordanza şirketinin Hong Kong'daki temsilcisi Scott Fong, ölünün küllerinden imal edilen çeyrek karat bir elmasın fiyatının 3 bin dolar, 2 karat bir elmasın fiyatının ise 37 bin dolar olduğunu söyledi

9 SAATLİK İŞLEMDEN GEÇİYOR
Şirket yetkilisi Fong külleri elmasa dönüştürme işlemini ise şu cümlelerle anlattı: "Ölüden alınan 200 gram kül laboratuvara gönderiliyor Filtreden geçirilen kül yüzde 99 oranından saflaştırılarak karbona dönüştürülüyor Daha sonra işlemden geçirilerek ipeksi, siyah bir grafite dönüştürülüyor Volkan sıcaklığında bir makine, saflaştırılmış külü 9 saatlik bir işlem sonrasında sentetik bir elmasa dönüştürüyor"

'FİYATLARIMIZ UYGUN'
Algordanza'nın temsilcisi Fong, küllerden oluşturdukları elmasın fiyatının çok pahalı olmadığını belirterek, "Hong Kong'da bir cenaze töreni, tabutuyla birlikte 2 bin dolardan başlayıp 200 bin dolara kadar çıkabiliyor Bu rakamlara baktığımızda bizim fiyatlar oldukça uygun" dedi

'KOLYEYİ TAKINCA HUZUR BULDUM'
17 yaşındaki oğlunun küllerinden yaptığı elması, haç formundaki bir kolyeyle boynuna takan Eva Wu ise, duygularını şu cümlelerle ifade ediyor: "Oğlum hayattayken beni rahatlatmak için elinden geleni yapardı Anne öleceğimi biliyorum Nereye gideceğimi de biliyorum Kalbimde İsa inancını taşıyorum, benim için üzülme Bu kolyeyi boynuna taktıktan sonra huzur buldum Onu sürekli yanımda taşıyorum" dedi

ntvmsnbc

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com