Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gruplar, hakkındahidrofil, hidrofil, hidrofilik

Hidrofil (Hidrofilik) Nedir? Hidrofil Hakkında-Hidrofil Gruplar, Hidrofil Uc Nedir,

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hidrofil (Hidrofilik) Nedir? Hidrofil Hakkında-Hidrofil Gruplar, Hidrofil Uc Nedir,

Hidrofil (Hidrofilik) Nedir? Hidrofil hakkında
Hidrofil (Hidrofilik) Nedir? Hidrofil hakkında-hidrofil gruplar, hidrofil uc nedir,
Hidrofil, bir molekülün hidrojen bağları kurarak suya bağlanabilme özelliğidir Yunanca hidros (su) ve filia (arkadaşlık) sözcüklerinden türetilmiştir Bu özelliğe sahip moleküller su ve diğer polar çözücülerde çözünebilir

Hidrofilik bir molekül veya bir molekülün hidrofilik bir bölümü tipik olarak yük kutuplaşması gösterir ve hidrojen bağı kurma yeteneği vardır, böylece yağ ve diğer hidrofobik çözücülere kıyasla suda çözünmeye daha müsaittir Hidrofilik ve hidrofobik moleküller polar ve apolar moleküller olarak da bilinir
Bir ucu hidrofilik, öbür ucu hidrofobik moleküllere amfifilik veya amfipatik denir Sabun ve deterjanlar amfifilik olmalarından dolayı hem suda hem yağda çözünebilirler, bu sayede yağlanmış bir yüzeyin temizlenmesini sağlarlar

hidrofil nedir, hidrofilik nedir ,hidrofil uç ,kimya hidrofil nedir ,hidrofil gruplar, hidrofil uc nedir, hidrofilik uc ,kimyada hidrofil nedir, hidrofil uçlar ,sabun hidrofil uç nedir ,idrofil nedir hidrofil moleküler, kimya biyolojide hidrofil nedir, hıdrofıl kımya, polar nedir kimya

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com