Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alkenlerde, geometrik, izomer, izomeri, izomerisi, izomerleri, yapı

İzomer Nedir, Yapı İzomerleri, Alkenlerde Geometrik İzomeri ,Geometrik İzomerisi

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İzomer Nedir, Yapı İzomerleri, Alkenlerde Geometrik İzomeri ,Geometrik İzomerisi

izomer nedir, yapı izomerleri, alkenlerde geometrik izomeri ,geometrik izomerisi
izomer nedir, yapı izomerleri, alkenlerde geometrik izomeri ,geometrik izomerisi
ALKENLERDE İZOMERİ
Alkenlerdeki izomeriyi iki başlık altında inceleyebiliriz
  • Yapı-Zincir İzomerisi: C4H8 kapalı formülü ile gösterilen bütenin 3 zincir izomerisi vardır
  • Geometrik İzomeri:

Öyle ise 2-bütenin iki izomeri daha vardır 1-büten ve izo-bütenin geometrik izomeri yoktur Geometrik izomeriden bahsedebilmek için çifte bağın bulunduğu C atomlarından herhangi birisinde aynı C atomuna 2 aynı grup bağlanmamış olması gerekir

yapı izomeri, izomer nedir, yapı izomerleri, alkenlerde geometrik izomeri ,geometrik izomeri, izomer yapılar ,alkanların izomerleri ,alkenlerde izomeri ,yapı izomeri ,geometrik izomeri, izomer yapısı ,yapı izomerisi, izomer yapı ,yapı izomer ,alkenlerin geometrik izomerleri

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com