Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dost, düşmanını, general, karıştıran

Dost Ve Düşmanını Karıştıran General

Eski 05-12-2009   #1
VANDETTA

Dost Ve Düşmanını Karıştıran General

Genelkurmay Başkanı korucu gibi davranamaz Elinde silah olmayan bir kişinin dost ve düşmanını karıştırması en çok kendisine zarar verir ve yalnız kalmasına sebep olur
Elinde silah olan dostunu düşmanını karıştırmış kişi köy korucusu ise en fazla Mardin köy katliamını yapar Süt annesini öldürür
Ancak dostunu düşmanının karıştırmış kişi ülkenin en güçlü koltuklarından birinde oturuyorsa bu felaket işaretidir İç savaş çıkartır
Eski Genel Kurmay Başkanımız Yaşar Büyükanıt’ın 32 Gün programında M Ali Birand ve Rıdvan Akar’la yaptığı söyleşiyi kastettiğimi anlamışsınızdır
Sayın Büyükanıt 27 Nisan e-muhtırayı ben yazdım dedi Doğrudur ve büyük ihtimalle darbe yapması ile ilgili gizli odakların baskısına kerhen verilmiş bir taviz gibi gözüküyor

Fikri namus nerede?

Birinci çelişki; “Derin devlet olsaydı 53 yıldır muhakkak görürdüm Ben Türkiye’de böyle bir yapı görmedim” sözünü ve “Bende Ergenekon mağduruyum” sözünü aynı röportajda kullandı
“Genç subaylar tedirgin haberi üretilmiş bir haberdir” dedi Derin yapılanma hem var hem yok demek çelişki değil mi? Sayın Büyükanıt ya Ergenekonu bilmiyor ya derin devleti görmemezlikten geliyor ya da özü sözü bir değil
Kendine yönelik iddialarda hukuku hatırlayıp mağdurum demek ama TBMM’yi etkilemeye ve kapatmaya yönelik iddialarda askerin siyasete müdahalesi doğrudur diyerek hukuk dışı davranması tam bir çifte standart değil mi?
Eğer derin devletin kimlerden oluştuğunu öğrenmek istiyorsa 27 Nisan 2007 e-muhtırasını yayınlamak için kendisine baskı yapanlara baksın yeter
İkinci çelişki ‘27 Nisan bildirisi Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili değil’ diyor
Tam 367 oylaması yapılacak günün gecesi saat 2317’de bildiri tesadüfen o güne denk gelmiş Kargalar bile güler Özü sözü bir vurgusu yapan kimseye böyle saptırma yakışmadı Çünkü o muhtıra sayesinde Anayasa Mahkemesi üyeleri ve bazı siyasi parti liderleri 367’yi çıkardılar
Burada hesaplanmayan şey hükümetin askerin şapkasını görünce kendi şapkasını alıp giden eski siyasiler gibi davranmamasıydı Amaç 12 Mart benzeri bir durum oluşturmaktı

Sayın Büyükanıt hani ‘özü ve sözü bir’ olmak vardı?

Üçüncü çelişki; “Böyle sarıkız-yeşilkız diye dedikodu duymadım o tarihlerde Selimiye birinci orduda idim çok sevdiğim kıtalarla ilgiliydim” sözünüz ile “Şimdi ben oturup sizin adınıza bir günlük yazarım Bu kadar detaylı yazabilir miyim yazamam dolayısıyla bir yargıya varmak çok zor” ifadeleri çelişkili
Hem siz bir ordu komutanı olacaksınız ve ordu içinde bir TBMM’yi kapatmaya yönelik darbeci örgütlenme olacak haberiniz olmayacak Ya doğru söylemiyorsunuz ya da iyi bir komutan değilsiniz

Yapay iç düman oluşturarak iç iktidarı devam ettirmek

Dördüncü çelişki; 27 Nisan bildirisinde Kutlu Doğum haftasını kutlama etkinliklerinin irticai eylem olarak tanımlanması askeri tehdit algısı açısından tam bir çelişkidir
Çevrenizde ve altınızda güçlü koltuklarda oturan kişiler darbe planları yapıyorlar Demokrasiyi ve Cumhuriyetin bize en büyük mirası olan TBMM’yi kapatmaya çalışıyorlar tehdit olarak algılamıyorsunuz ama dinini yaşamak isteyen siyasetle ilgisi olmayan grupların ve çocukların kutlamalarını irticai tehlike olarak algılamaya devam ediyorsunuz
İşinize gelmeyen tehditle işinize gelen tehditi ayırdetmemek fikri namusa uyuyor mu, nerede kaldı özü sözü bir olmak
Dinini yaşamak ne zamandan beri tehdit oldu? İrtica ile mücadeleyi dinle mücadele etme olarak algılayan dost ve düşmanını karıştırmış bir Genelkurmay Başkanı yakın ve gerçek demokrasi tehdidi oluşturur
Bir Genelkurmay Başkanının toplumun bir bölümünü diğer bölümünden kuşkulandıran, yapay iç düşman oluşturarak iç iktidarlarını devam ettirmek isteyen güç odaklarının oyununa gelmesi çok acı Kendi ayağına ateş eden general tipi bu olmalı
Çok şükür ki ordumuz bu algı sapmasından gittikçe uzaklaşıyor
PROF NEVZAT TARHANntarhan@gmailcom

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Dost Ve Düşmanını Karıştıran General

Eski 05-12-2009   #2
delishhhh

Cevap : Dost Ve Düşmanını Karıştıran General

:h itler:
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com