Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beyatlı, gaziemir, ilköğretim, izmir, kemal, okulu, yahya

Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir

Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu Hakkında - Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu Tanıtım - Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu Resimleri - Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu İletişim

Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1922 yılında ana arsanın 660 metrekarelik parçasına 2 katlı 3 derslikli ahşap bir bina yapılarak ilk eğitime başlanmıştır1938 yılına kadar eğitim- öğretim bu binada devam etmiştir Öğrenci mevcudunun artması nedeniyle bu bina yetersiz kalmış ve 1938 yılında inşaatı biten 385 metrekareli sahalı,2 katlı betonarme yapı yapılarak bugüne kadar eğitim-öğretime devam edilmektedir Kasabanın gelişmesi öğrenci mevcudunun artması sonucunda bu binada yetersiz kalmış 1957 yılında 522 metrekarelik tek katlı 7 derslikli ikinci binanın temeli atılmış 1958 yılında eğitim - öğretime başlamıştır Ta ki 2002 Eylül ayına kadar Eylül ayında yıkılmıştır Yine öğrenci mevcudunun artmasından dolayı 1999 yılında 13 derslikli ek bir bina 2002 yılında ise 18 derslikli ek bir bina daha yapılmıştır2002 yılında yapılan ek binada 2002 Şubat ayında eğitim - öğretime başlanmıştır Yapılan 18 derslikli ikinci ek binada da2003'te, eğitim öğretime başlanmıştırŞu an sabahçı ve öğlenci olmak üzere toplam 56 şubede 1-8 sınıflar eğitime devam etmektedirAyrıca okulumuz bünyesinde 3 sabahçı ve 3 öğleci olmak üzere 6 şube anasınıfı eğitimi verilmektedir

EĞİTİM - ÖĞRETİM: Kasabada ilköğretime 80 civarında öğrenci ve 2 öğretmenle başlanmış1938 tarihinde öğrenci sayısı 300 olmuş mevcutlar gittikçe artarak 1950 yılından itibaren tek öğretimden ikili öğretime geçilmiş ve bugün 2330 ilköğretim öğrencisi,140 anasınıfı öğrencisi olmak üzere toplam 2470 öğrenci, 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 4 Müdür Yardımcısı, 81 Öğretmen, 31 derslik, 1 Fen ve Teknoloji Laboratuarı, 1 Teknoloji ve Tasarım atölyesi, 1 kitaplık, 1 arşiv odası, 2 bilgisayar laboratuarı, 6 anasınıfı ve çok amaçlı salon ile eğitim - öğretime devam edilmektedir Isınma şekli kaloriferdir Okulumuzda basketbol, voleybol ve futbol sahası mevcuttur Bu alanlarda faaliyet gösterildiği gibi masa tenisi, satranç, resim, kompozisyon, folklor alanlarında en hızlı şekilde çalışmalara devam edilmektedir Bu alanda yapılan yarışmalarda İlçede, İlde, Türkiye'de ve yurt dışında öğrencilerimizin birincilikleri, ikincilikleri ve üçüncülükleri mevcuttur

ADI: İlk adı kasabanın eski adı olan Seydiköy İlkokuludur1958 yılında kasabaya ikinci bir okul yapılmasıyla okulumuza Bakanlıkça ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı' nın adı verilmiştir

Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Gaziemir
Okulun Telefonu: (232) 251 00 11
Okulun Faksı: (232) 252 44 50
Okulun Adresi: GAZİ MAHÖNDER CADNO:63
Okulun Web Adresi:
Okulun E-Posta Adresi: 392223@mebk12tr
Okulun Müdürü: Abdulgani DEMİRTOSUN
Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuz Karabağlar Menderes arasında ulaşımı sağlayan Akçay Caddesi üzerindeki Ulaştırma Okulu kavşağından Gaziemir Şehir merkezine dönüldüğünde Önder Caddesi üzerindeki PTT'nin yanında bulunmaktadırOkulumuz ESHOT otobüslerinin ulaşım güzergahındadır
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com