Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, bilgileri, ilköğretim, nazilli, okulu, orhangazi

Orhangazi İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Orhangazi İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Orhangazi İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Nazilli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Orhangazi İlköğretim Okulu Resimleri - Orhangazi İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUN TARİHÇESİ
Okulumuzun kuruluşu 1982 yılında başlamıştır1982 yılında Yergenli İlkokulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği kurulmuşturDerneğin amacı yeni kurulmakta olan bu mahalleye bir ilkokul kazandırmaktır
Mahalle sakinlerinden Ahmet ERİŞ dernek başkanlığına getirilmiş ve 10340M2olan okulumuzun yeri Vakıflardan alınarak Özel İdareye tapu tescili yaptırılmış ve bu arsa üzerine devlet tarafından 10 derslikli olarak inşaata başlanmıştır
1986-1987 Eğitim-öğretim yılında 10 derslik,10 öğretmen,1 okul müdürü ve 351 öğrenci ile Orhangazi İlkokulu eğitim öğretime başlamıştır1987-1988 öğretim yılında öğrenci sayısının artmasıyla ikili öğretime başlanmıştır
1989-1990 öğretim yılında dernek başkanı Ahmet ERİŞ ve okul müdürü Hikmet DURALİ'nin gayretleriyle devlet-vatandaş işbirliğiyle okulun ihata duvarları yaptırılmıştırAynı yıl okul bahçesinin geçmişinin bataklık arazi olması neden ile okaliptüs ağaçları dikilerek hem okul bahçesi ağaçlandırılmış hem de bu ağaçlar sayesinde bataklık arazi kurutulmuştur
1990 yılına kadar Orhangazi İlkokulu İlçemiz Bozyurt Köyü sınırları içinde iken 1990 yılında okul çevresi Nazilli Belediye sınırları içine alınınca Orhangazi İlkokulu'nun konumu köy ilkokulu statüsünden şehir ilkokulu statüsüne dönüştürülmüştür

MİSYONUMUZ
Orhangazi İlköğretim Olarak Misyonumuz;
Öğrencilerimizin; bilgili, becerili, dürüst, sorumluluğunu bilen araştıran, sorgulayan, paylaşan, çok yönlü ve tarafsız bakabilen çevresiyle olumlu iletişim kurabilen ortak bir genel kültürle, sorumluluklarının farkında olabilen, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış, anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen vatanını ve milletini seven, İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır

MİSYONUMUZ
Orhangazi İlköğretim Olarak Misyonumuz;
Öğrencilerimizin; bilgili, becerili, dürüst, sorumluluğunu bilen araştıran, sorgulayan, paylaşan, çok yönlü ve tarafsız bakabilen çevresiyle olumlu iletişim kurabilen ortak bir genel kültürle, sorumluluklarının farkında olabilen, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış, anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen vatanını ve milletini seven, İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır
Orhangazi İlköğretim Okulu Aydın Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Orhangazi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Orhangazi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Orhangazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Orhangazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ORHANGAZİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Prof Muammer Aksoy Mh 47 Sok Nazilli/Aydın

Telefon Numarası: 2563135875

Faks Numarası:Bilgi Yok

E-mail Adresi :Bilgi Yok

Web Adresi:Orhangazi İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com