Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kuruluşlari, kırıkkale, sivil, toplum

Kırıkkale Sivil Toplum Kuruluşlari

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kırıkkale Sivil Toplum Kuruluşlari

MESLEK KURULUŞLARI

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı

Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanlığı

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanlığı

Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanlığı

Serbest Muh ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığı

Ziraat Odası Başkanlığı

Tabipler Odası Temsilciliği

Diş Hekimleri Odası il Temsilciliği

İnşaat Mühendisleri Odası İl Temsilciliği

Makine Mühendisleri Odası İl Temsilciliği

Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilciliği

Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilciliği

KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEKLER

Resmi Gazete'nin 23112004 tarih ve 25649 sayısında yayımlanan 5253 sayılı Dernekler Kanunu'nun 27 maddesinde "Kamu yararına çalışan dernekler, ilgili bakanlıkların ve Maliye Bakanlığı'nın görüşü üzerine, İçişleri Bakanlığı'nın teklifi ve Bakanlar Kurulu Kararıyla tespit edilir" denilmektedir

Bu Kanuna göre ilimizde faaliyet gösteren "Kamu Yararına Çalışan Dernekler" aşağıda belirtilmiş olup liste İl Dernekler Müdürlüğünden temin edilmiştir

*

Atatürkçü Düşünce Derneği
*

Kızılay Şubesi
*

Yeşilay Derneği
*

Yardım Sevenler Derneği
*

Türk Ocağı
*

Ziraatçiler Derneği Kırıkkale Şubesi
*

Polis Emeklileri Derneği Kırıkkale Şubesi
*

İlim Yayma Cemiyeti Derneği Kırıkkale Şubesi
*

Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Kırıkkale Şubesi
*

Altı Nokta Körler Derneği Kırıkkale Şubesi
*

Türk Hava Kurumu Kırıkkale Şubesi
*

Türkiye Anıtlar Derneği Hasandede Şubesi
*

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi
*

Kırıkkale Terör Mağdurları İnsan Hakları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

VAKIFLAR

İlimizde faaliyet gösteren 39 adet vakıf bulunmakta olup bunların isimleri aşağıda belirtilmiştir:

İl Merkezi ve İlçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (9 ad), Diyanet Vakıfları (9 ad), Milli Eğitim Vakfı (Merkez ve Keskin), Kırıkkale İli Çevre Koruma Vakfı, Sağlık Sosyal Yardım Vakfı Şb, Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Şb, Anadolu Teknik Lise ve EML Eğitim Vakfı, Tarım Teşkilatını Güçlendirme ve Hizmetlerini Yayma Vakfı, Kırıkkale İlini Kalkındırma ve Tanıtma Vakfı, Kırıkkale Üniversitesi Vakfı, Kırıkkale Gençlik Vakfı, Kırıkkale Üniversitesi Mensupları Sağlık Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Zafer Vakfı, Selçuklu Sosyal Güvenlik, Eğitim ve Kültür Vakfı Şb, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma Dayanışma Vakfı İrtBr, Tokat İli ve İlçeleri Eğitim Yardımlaşma ve Kültür Vakfı, T Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı Şb, Geylani Hizmet Vakfı, Mengen Kalkınma Vakfı Şb, T Milli Kültür Vakfı İrt Br, Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı Şb ve Tema Vakfı Kırıkkale Temsilciliği

SİYASİ PARTİLER

Kırıkkale'de teşkilatlanan 16 adet siyasi parti bulunmaktadır Bunların isimleri: Adalet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Türkiye Partisi, Doğru Yol Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Birlik Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Aydınlık Türkiye Partisi, İşçi Partisi, Millet Partisi, Liberal Demokrat Parti, Sosyalist İktidar Partisi

SENDİKALAR

İlimizde 1 işveren sendikası, 8 işçi sendikası ve 19 memur sendikası olmak üzere toplam 28 adet sendika ve 1 İşçi Sendikası Konfederasyonu İl Temsilciliği ile 2 adet Memur Sendikası Konfederasyonu İl Temsilciliği faaliyet göstermektedir

Bunlardan Türk Metal-İş Sendikası Bölge Temsilciliği ve Öz Çelik-İş Sendikası Şubesi MKEK fabrikalarındaki işçilere yönelik faaliyet yapmaktadır TÜPRAŞ Rafinerisinde faaliyet gösteren Petrol-İş Sendikası Şubesi buradaki işçilerin sözleşme yapma yetkisini elinde tutmaktadır Hizmet-İş Sendikası Şubesi ise belediye işçilerine yönelik faaliyet göstermektedir İlimizdeki muhtelif gıda imalathanelerinde çalışan işçilerden bir kısmı ise Öz Gıda-İş Sendikası İl Temsilciliğine kayıtlıdır Ayrıca İlimizdeki Basın Kuruluşları Çalışanlarına yönelik faaliyet yapan Türk-Haber-İş Sendikasının Kırıkkale'de Baştemsilciliği mevcuttur Ankara'daki 2 nolu Şubelerine bağlı olarak faaliyet yapan Türkiye Yol İş Sendikası ve TES İş Sendikasının İl Temsilcilikleri ise fazlaca etkin değildir

Memur Sendikalarından İlimizde Faaliyet Gösteren Sendikalar aşağıda belirtilmiştir

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu'na Bağlı Faaliyet Gösteren Memur Sendikaları: Türk Eğitim-Sen Şubesi, Türk Petrol-Sen Genel Merkezi, Türk Genel Hizmet Sen Şubesi, Türk Ulaşım Sen Şubesi, Türk Büro Sen Şubesi,Türk-Bank-Sen Şubesi, Türk Enerji Sen Şubesi, Türk Sağlık Sen Şubesi, Eğitim-Bir Şubesi, Türk Tarım Orman Sen Şubesi, Sağlık-Sen Şubesi,Türk Haber Sen Şubesi

Kamu Emekçileri Sendikalarından (KESK) İlimizde Faaliyet Gösteren Sendikalar: Eğitim Sen Şubesi, Tüm Sosyal Sen Şubesi, Tüm Sağlık Sen Şubesi, Tüm Orkam Sen Şubesi

Herhangi bir federasyona üye olmayan Memur Sendikası ise; Türk Din Görevlileri Sendikası Şubesi'dir

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Sendikalardan İlimizde Faaliyet Gösteren Sendikalar: Türk Metal Sen Şubesi, Petrol İş Sen Şubesi, Türk İş Sen Şubesi, Türk Haber-İş Sen Şubesi'dir

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı İlimizde faaliyet gösteren Sendikalar:

Hizmet-İş Sendikası Şubesi, Özçelik-İş Sen Bölge Temsilciliği,Özgıda-İş Sen Şubesi

İşveren Sendikaları Genel Merkezine bağlı İlimizde faaliyet gösteren sendika ise Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Şubesi'dir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com