Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, bilgileri, ilköğretim, kemalpaşa, okulu, söke

Kemalpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kemalpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Kemalpaşa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Kemalpaşa İlköğretim Okulu Resimleri - Kemalpaşa İlköğretim OkuluHakkında

KEMALPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuzun inşaatına 1933 yılında başlanmış olup yine aynı yıl bitirilerek, 1933-1934 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir O zamanlar mahallede okul olmadığı için Söke halkı zamanın Adalet Bakanı Kuşadası Milletvekili Mahmut Esat BOZKURT’a giderek burasının okula çevrilmesini istemişlerdir

Hastane olarak yapılan bina aynı yıl İsmet Paşa İlkokulu olarak öğrenime açılmıştır

Okulumuzun tüm inşaatı devletimiz tarafından karşılanmış olup, inşaat bittikten sonra Aydın Valiliğine teslim edilmiştir

Okul Rumlar zamanında tiyatro vc tavernaların bulunduğu arazi üzerine inşa edilmiştir Doğusu, şimdiki Kız Meslek Lisesinin bulunduğu Müslüman mezarlığı, batısı, Aia-Panda olarak bilinen Rumlara ait Metropolitan Kilise, Kuzeyi, Şimdiki 6 Eylül Caddesi, güneyi, Şimdiki Halk Eğitimi Merkezi binası, Rum Sübyan Okulu ile çevrili bulunuyordu

Okulumuz Toma adında bir Bulgar Müteahhit tarafından Betonarme-Karkas olarak inşa edilmiştir Sonradan bu müteahhit bir Türk kızı ile evlenerek Müslüman olmuş Rasim Adını almıştır

Okulumuz 1933-1934 Eğitim-Öğretim yılında İsmet paşa İlkokulu adı ile hizmete başlamış olup, 1950-1951 Eğitim-Öğretim yılına kadar bu isimle hizmete devam etmiştir 1951 yılında Kemalpaşa İlkokulu adını alarak, bu isimle halen Eğitim-Öğretime hizmet etmektedir

Okulumuzun öğrencileri bugünkü Alp iş hanı üst katında 3 sınıflı eğitim veren okuldan gelmişlerdir Bazı öğrenciler de Vergi Dairesinin bulunduğu yerdeki Faik Ali Rıza İlkokulundan gelmiştir Okulumuzun ilk müdürü ve maarif memuru Rıdvan ALPAGUT ve ilk öğretmen kadrosu ise Yegane ALPAGUT, Havva Ekinci, Mediha ALTINÖZ, Nilüfer BÖRTEÇENE, Mehmet KANER ve Melahat ÇETİNTÜRK’ten oluşmuştur

Okulumuz 1966 yılında ikiye ayrılarak, 6 Eylül İlkokulu olarak eski ortaokul binasına taşındı Bu bina Kemalpaşa İlkokulu adıyla Eğitim-Öğretime devam etti Yine 6 Eylül İlkokulu binasına Eğitim-Öğretim yapılamaz raporu verildiğinden Ekim 1974 yılında 6 Eylül İlkokulu, Kemalpaşa İlkokuluna taşındı Bu binada iki okul bir yıl kadar beraber çalıştılar Ekim 1975 yılında iki okul birleştirilerek Kemalpaşa İlkokulu adıyla eğitim-öğretime başladı Müdürlüğüne Nevzat UYSAL getirildi

Okulumuzun binası iki defa büyük onarımdan geçirildi İlk onarım 1976 yılında yapıldı İkinci onarım 1996 yılında çatı yenilenip, üst kat balkonları dershaneye dönüştürüldü

Okulumuzun ön bahçesindeki Atatürk büstü 1966 yılında okul müdürü Beyzat SAVAŞ tarafından yaptırılmıştır

Kemalpaşa İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kemalpaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kemalpaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kemalpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Kemalpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KEMALPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: KEMALPAŞA MAHALTI EYLÜL CADNO:17

Telefon Numarası: 2565181325

Faks Numarası:Bilgi Yok

E-mail Adresi 0256) 518 13 25

Web Adresi:Kemalpaşa İlköğretim Okulu

AYDIN-SÖKE (Kemalpaşa İlköğretim Okulu)

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com