Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denkliği, edilmeyen, kabul, tarafından, ülkeler, yök

Yök Tarafından Denkliği Kabul Edilmeyen Ülkeler

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yök Tarafından Denkliği Kabul Edilmeyen Ülkeler

YÖK, aralarında Başbakanlık Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu'nun doçentlik aldığı üniversitenin de bulunduğu Maleyza'daki üniversiteleri "eğitimin dini esaslara dayalı olduğu" gerekçesiyle denkliğini kabul etmiyor Halen, Maleyza'da 13 Türk öğrenci bulunuyor
YüKSEKöĞRETİM Kurulu (YöK) dini esaslara dayalı eğitim-öğretim yapıldığı gerekçesiyle Malezya'daki iki üniversite dışındakilerden alınan diplomaları Türkiye'de denkliğini kabul etmiyor Denkliği kabul edilmeyen üniversiteler arasında Başbakanlık Dış Politika Başdanışmanlığı görevinde bulunan Ahmet Davutoğlu'nun doçentliğini aldığı üniversite de bulunuyorTürkiye'de son dönemde en çok gündeme gelen ülkelerin başını çeken Malezya'da halen 13 Türk öğrenci bulunduğu belirlendi YöK yetkilileri, yabancı ülke üniversitelerinden alınan diplomaların denkliği konusunda büyük hassiyet gösterildiğini, dini esaslara göre ya da dini baskıların olduğu ülkelerdeki üniversitelerden alınan diplomaların tanınmadığını söyledilerPAKİSTAN BAŞTA

Diplomalarının denkliği tanınmayan ülkelerin başında Pakistan geliyor Bu ülkede İslami İdeoloji dersi zorunlu okutulan dersler arasında yer alıyor Pakistan'daki üniversitelerden alınan diplomaya denklik vermediklerini belirten YöK yetkilileri, Malezya'daki üniversitelerin denkliğinin tanınmamasına da ilk

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com