Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soru baş ağrısı migren değil

Soru:" Baş Ağrısı Migren Değil"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:" Baş Ağrısı Migren Değil"

merhaba iyi günler yardımcı olursanız sevinirim 28 yasındayım cinsiyetimerkek yarım baş agrısı gözümün üstünde ve ensemde aynı anda başlıyor ve çok şiddetli ölsem daha iyi ve birden bire geçiyor 30 dakika falan sürüyor daha kısada olabilir günde 4 veya 5 defa tekrarlıyor özellikle uykudan kaldırıyor ve genelde sabah hep aynı saatte oluyor sabah 5 te falan olmaya başladı bu sıralar arasıra ***** aldığım zamanlardada birden başlıyor bide agrı sırasında agrıyan tarafımda burnum tıkanıyor gözümde yanma oluyor agrı geldiğinde bişey yapamıyorum yerimde duramıyorum 3 seneden beri devam ediyor ama herzaman değil ilk sene ramazan ayında başlamıştı 1 ay boyunca surdu ondan sonakı senede aynı ayda oldu fakat bu sene çok sık olmaya başladı 1 ay agrıyor 1 ay agrımıyor çok çıktım doktora ama migren tanısı kondu ama migren hapları falan verildi devamlı saten fayda etmiyor çok migrenli kişiyle konuştum benim gibi günde 5veya 6 defa agrıdını kimse sölemedi çok bunaldım olur olmaz yerde başlıyor bunun bi hapı bi tedavisi yokmu gerçekten sorumu cvplarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim
ProfDr Ayhan BÖLÜK

2505 22:54:53

merhaba,
baş ağrınız için "migren değil" başlığı kullanmışsınız kismen ! haklısınız bazı özellikleri migrene benzeyen ve
migren tipi baş ağrısının ayırıcı tanısında düşünülmesi gereken küme baş ağrısına (cluster baş ağrısı) uyan tanımlama yapıyorsunuz *****un ağrıyı uyarması, erkek cinsiyet, burun tıkanıklığı ve gözde yaşarma küme baş ağrısına eşlik eden bulgular
önerimiz bir üniversite veya eğitim hastanesince değerlendirlmeniz ağrı sırasında kullanıcak tedavi ve koruyucu tedavi gerekebilir,
geçmiş olsun
Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com