Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
belasına, gardaş, namus

Namus Belasına Gardaş

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Namus Belasına Gardaş

Namus Belasına Gardaş - Ahmet Müfit Kutlu - Makale - İdeolojik Makale

İnsanlar bu dünyaya gelirler , yaşarlar ve ölürler Ama en önemli mesele niçin yaşadığımızdır Bosna Kahramanı merhum Aliya İzzet Begoviç der ki “ İlim ve teknoloji ‘nasıl yaşarız’ sorusuna cevap arar ; din ve kültür ise ‘niçin yaşıyoruz’ sorusunu cevaplar

Sosyal adaletsizliğe , sömürüye,iki yüzlülüğe , kimliksizliğe isyan eden bir sanatçı göçüp gitti aramızdan Azerbaycan Türk’ü bir baba ile tiyatro sanatçısı Ermeni asıllı bir anneden dünyaya gelmiş Değişik bir ortamda büyümüş , Robert Kolej’de okumuş , askerliğini yaptığı Antalya’da o temiz Anadolu’nun mis gibi havasını solumuş

Hayatında , sanatında ‘niçin yaşıyoruz’ sorusunun cevaplarını aramış , öz kültüründen kopmamış , manevi dünyasındaki fırtınalarla musikiye değişik bir ses ve nefes getirmiş

Düştüm mahpus damlarına , öğüt veren bol olur

Toplasam o öğütleri , burdan köye yol olur

Ana,baba,bacı , gardaş , dar günümde el olur

Namus belasına gardaş, döktüğümüz kan bizim

Önceleri madde planında yoğunlaşan isyanı daha sonra manevi temellerin üzerine oturdu Bu haykırışlar sisteme , düzene , zorbalara aykırı geldi Fakat verdiği mesajlar Türk milletinin gönül dünyasında yankılandı

Vatanı,milleti kurtarmak amacıyla yapıldığı söylenen 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra o da kara listeye alınarak vatandaşlıktan çıkarıldı Sekiz sene Almanya’da gurbeti yaşadı Sonra 1987 Yılında merhum Turgut Özal’ın çıkarttığı aftan yararlanarak yurda döndü

Haksızlıklara isyan eden hiç eğilmemiş başı yurda döndüğünde tonton Başbakan’ın elini öperken eğildi

Üniformalılar için bestelediği ‘Rep-Rep’ şarkısını severdim Nazım Hikmet’in şiirindeki mesajı musiki ile verirdi

Ben bir ceviz ağacıyım o Gülhane Parkında

Ne sen bunun farkındasın , ne de polis farkında

Millet Tv kanallarındaki dizilerle meşgulken gerçek sanatçıları pek hatırlayan yoktu TRT-2 ‘de bir Kurban Bayramı öncesi yapılan programda şöyle diyordu : “ Hazreti İbrahim Efendimiz’in sayesinde … “ Ben mesajı almıştım “ Ah ,dedim ; sen kimlerin efendi olduğunun farkındasın Allah merhamet etsin sana ! “

Hacca gitme arzusu da duymuş “ Allah , inşallah bana da nasip eder , o sevgiyi yaşamak istiyorum “

Beş evlilik yapmış , ruhundaki fırtınaları anlayacak ve ona huzur verecek kadınını sonunda bulmuş ‘Niçin yaşıyoruz ‘ bilmecesini çözmüş , gerçeği görmüş , efendileri tanımış , iki yüzlülükleri, boşlukları ve loşlukları fark etmiş Son yolculuğunda da tören , sahte gözyaşları , çelenkleri , ruhsuz alkışları istemiyor

Bir çiviyi çakar gibi vura vura günlere

Dört nala gidiyoruz , bizi bekleyen yere

Diyerek “ Beni alkışlamayın … Tekbirlerle uğurlayın ” vasiyetini ederek Rabbine kavuşmuş

Sevgili eşi İlkim Hanım diyor ki : " Başı kucağımda son üç soluğu AllahuekberAllahuekberAllahuekber diyerek noktalandı

Karaca Ahmet Mezarlığında ebedi uykusuna dalan bu özgür ruhlu sanatçı Karaca Cem ‘i hatırladınız değil mi ?

O şimdi bizden alkış değil fatiha bekliyor

Ahmet Müfit Kutlu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com