Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi EÄŸlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sizce, yalnızmıyım

Sizce Yalnızmıyım Ben

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sizce Yalnızmıyım Ben

Derinden gelen bir haykırışı var ''yalnızlığım''ın,ne yaparsam yapayım susmayan çığlıklarıİçimi acıtan,beni uykularımdan eden,nefesimi kesen,canımdan can alan çırpınışları varNefes aldığım müdetçe yerine kimseleri koyamadığım,koyamayacağım,koymak istemediğim anılarıma kastı varKulağımdan silemediğim sese,gözümden atamadığım görüntüye garezi varAsla kabullenmek istemediği,anlayamadığı,anlatamadığım gerçeklerim var benim oysa;bilmiyor ki ben yalnız değilim aslında

Ah bir bilse
Bir bilse;her sabah yataktan kalkarken,''günaydın'' dediğim bir adam var benim hayatımdaHer gece sarılıp uyumanın tadını çıkardığımYıllarını yıllarıma karıştırdığım,teninde tenimi hapsettiğim,uyurken uyanıp uyanıp öpüp kokladığım,en derin uykulardan fırlayıp nefesini dinlediğim,başına gelebilecek her türlü felaketi sırtladığım,sırtlayacağım bir can var canımdaGünümü gün yapan,ömrüme ömür katan,yaşama hatta belki ölme nedenim olabilecek kadar derin bir anlam var akıttığı her nefesimdeToprağa dönüş anıma kadar unutamayacağım resimleri,hiçbir zaman susturmak istemediğim kahkaları var 1300gramlik beynimin içinde

Bir bilse;yaşam boyu sahip olamayacağım ama adı konmuş çocuklarımın babası var benim hayatımdaHer gece odalarının kapında durup önce Allah,sonra ona teşekkür edemeyeceğim canımdan parçalarımın tek mühendisi20'li yaşlarımı onda bıraktığım 30'lu yaşların yorgunluğunda,70'li yaşların enerjisini yaşatan heyecanım varİsteyerek ya da istemeyerek içime çektiğim havada,baktığım gökyüzünde,bastığım her bir yer seramiğinde yaşanmışlıklarımız varAlfabede adı,uzayda bir yerlerde sesi,rakamların arasında yaşı varKucakladığım noktalar,bıraktığım virgüller varBir daha asla ama asla edemeyeceğimiz kavgalarım,kimseye yapamayacağım
kaprislerim,şımarıklıklarım,edalarım,nazlarÄ ±m varAyrı evlerde olsakta,ayaklarımızı uzatıp izlediÄŸimiz dizilerimiz,bir daha asla aynı masada yiyemeyeceÄŸimiz, en sevdiÄŸi yemekler var mutfakta piÅŸen;benim yiyemediÄŸimSonu onun mutluluÄŸuyla biten dualarım,asla anlatamayacağım gerçeklerim,sessizliÄŸinin sesini bile duyamayacağım çalmayan telefonlarım varSüzülüp akmasını engelleyemediÄŸim,zaman zaman farkına bile varamadığım,alıştığım,alışamadığım ama tutamadığım gözyaÅŸlarım var

Bir bilse;gün olur sahip olur muyum bilemediğim dağ kulubesinde,yanımda duran sallanan sandalyede oturacak bir insan var benimle yaşlananBeraberce bakamayacağımız ağaçlarda gözü,haykıra haykıra söyleyemeyeceğimiz şarkılarda esleri varÜşümüş omuzlarımda elleri,beraber atamayacağımız kahkahalarımda esen rüzgarın belki getireceği nefesi var
Bir bilse;en uyanık uykularında bile duyamacağı ''seni seviyorum'' larım var benim ona yolladığımSeviÅŸlerim var yatağının baÅŸucuna gidip dokunamadan yüzüne kondurduÄŸumÖpüşlerim,okÅŸayışlarım var en sevgi dolu anneden daha sevgi doluSeyredemeyeceÄŸim yüzü var kanıma kadar iÅŸlenmiÅŸ,asla yok olmayacakSayısını benim bile bilemediÄŸim söylediÄŸim ,söyleyeceÄŸim ''canım'',''aÅŸkım'',''sevdiÄŸim'',''sevdiceÄŸim '' le baÅŸlayan cümlelerim var duyduÄŸu,duyamadığı,duyamayacağıŞarkılarÄ ±m var onunla dans ettiÄŸim,kitaplarım var başımı dizine yaslayıp okuduÄŸum,ÅŸiirlerim var bir daha asla yazamayacağımHani Nazım'ın ÅŸiirin de ki gibi;''Geldim,Kaldım,Güldüm,Öldüm'' diyebilecek bir kadın var biryerlerde
Onda kalan ''dün''üm,nerede olduğunu bilmediğim ''bugün''lerim,asla çoğul olarak yaşayamayacağım ''yarın''larım var
Alyanslarınım incelttiği bir yüzük parmağım,koyduğum yeri unutmak istediğim,hiç bakamadığım bir boşanma ilamım,bir türlü yokluğuna alışamayacağım için değiştiremediğim eski bir kimliğim var onun seceresinin yazdığı

Hepsinden önemlisiTeşekkürlerim var ''yaradan''a,''doğuran''a,''yaşatan''aDilimden düşürmediğim ''şükran''larım var,''ya bunları yaşayamasaydım'' diye başlayan kelimelerin ardına yapıştırdığımSevinçlerim var çok mutlu geçen saatlerin adına''Gülüşlerim'' var tüm sahip olduğum,değer biçilemeyecek anılarım hatırına''Mutluluklarım'' var,yaşayabilinecek herşeyi yaşayan nadir insanlardan biri olabildiğim için''Keşke''lerim var her insanın 24 saatliğinine de olsa bu kadar sevebilecek yüreği bulabilmesi için

Hadi cevap verin bana;Nedir ''yalnızlık''?Ne zaman ''yalnız''dır insan?Dokunabileceği bir et olmadığımı zaman mı yoksa anılara sarılıp ''gülümse''yemediği,hatırladıkları içini ısıtamadığı zaman mı?

Sizce ''yalnız'' mıyım ben?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

forumsinsi.com