Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dur, gitme

Dur Gitme

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dur Gitme

Elif Bengü Yazıları - Aşk Hikayeleri - Sevgi Yazıları - Sevgiliye Sözler

Dur Gitme

“İyi yolculuklar dostum…”

“Hoşça kal…”

-

… Dur gitme! Henüz çok erken Gel dolaşalım Bak bizim mevsimimiz bu! Belki parka gideriz seninle Ya da bir cafe’de oturup çay içeriz yine… Ne olur kal… Gitme…

Dönüp, arkama bakmadan yürümeye kararlıydım Yoksa o eziklik, o, zamanın ne yetip ne yetmediği duygusu çöreklenebilirdi içime Ağlayabilirdim

“Bir anda yaşanan ne kadar derinse, deneyim, yaşantı birikimi de o kadar çoktur Zamanın daha uzunmuşcasına yaşanması da bu yüzdendir Zaman-akışının çözünmesi böylece engellenmiştir Yaşanmış süre bir uzunluk değil, derinlik ve yoğunluk sorunudur

-John Berger -

Zaman nasıl hem çok uzun hem de çok kısa gelmişti bize? Sözcüklerde aradığımız neydi dostum? Birbirimizden uzakta neler yaşadığımız mı? Biz hep bunları anlatmadık mı? Ya o yaşadıklarımızın bize, kendimize ve dostluğumuza kattıkları? Ya o yaşadıklarımızın bizden, kendimizden ve dostluğumuzdan aldıkları? Ya çürüyüp yıkılan ağaçlar? Ya onca fırtınaya boyun eğmeyen küçük çiçeklerimiz? Ya birbirimizden ayrı serptiğimiz tohumlar? Ya…

Adımlarımı sıklaştırdım Avuçlarım terden sırılsıklamdı Kurtulmak istiyordum… kurtulmak! Gidişinin ağırlığını çözmek tinimde Bu ayağıma, dilime, düşünceme takılanı kaldırıp atmak!

… Ah, ne olur… Geri dön! Dokun omuzuma… Dönüp kucaklayayım seni… Dostum…

Rüzgâr esiyordu Rahatla diyordu sanki Alnıma dokunuyor, gözlerimi okşuyor, kulaklarımda bilmediğim bir dilden fısıltılarla…

Bir şey oldu!

Bir kıpırtı!

Bir ses!

Bir bakış!

Duruverdim ansızın Sen miydin yoksa? Sakın sen olma dostum… Sakın…

… Sensin değil mi? Sen ol! Hep sen…

İnsanlar akıp gidiyordu çevre yanımdan Kalakalmıştım öylece Elim ayağım buz kesmişti Başım… Başım dönüyordu Gücüm kalmamıştı sanki Sen olma…

… Haydi dostum! Bak bekliyorum Dokun omzuma Sen ol… Hep sen ol!

İnsanlar akıp gidiyordu…

Sesler,

renkler,

görüntüler…

Herşey birbirinin içinde eriyordu…

Dostluklar,

aşklar,

nefretler…

Bu karmaşanın arasında o…

O kıpırtı!

O ses!

O bakış!

Arkamda ve arkanda…

Tam ortamızda…

Yavaş yavaş döndüm seni bıraktığım yöne Her şeyin arasında ilkin hiçbir şey yoktu Göremedim Derin bir rahatlama… Derin bir nefes… Sen değilsin!

… Neden? Neden dostum?…

Artık kendi yolumda yürüyordum Senin de kendi yolunda olduğundan öyle emindim ki…

Rüzgâr yine eşlik ediyor bana Ellerimde, gözlerimde, kulaklarımda…

Vitrinlere bakıyorum Bir gömlek, bir ceket, belki iki kitap, birkaç dergi adı, Cafe’lerden çıkan sarmaş dolaş insanlar, konuşmalar, gülüşmeler, tartışmalar, sesler, sesler, ses…

Ansızın döndüm arkama…

Kimsin? Neredesin? Neden takip ediyorsun beni?

… Sen olmadığını biliyorum dostum Umut yok artık Keşke sen olsan …

Kuşlar havalandı düşüncemin sesinden ürkerek Ama o… Orada öyle kıpırtısız, öyle donuk, öyle… öyle… Öyle güçlü…

Soru soran tek ben değilim artık O minik vücudunda kanayan iki kocaman yara gibi gözleri… serçenin…

Nasıl da utandırıcı bakıyordu bana… İşte ölme vaktim diye düşündüm bir an!

“Madem ” dedi serçecik ve sustu Soramadı sorusunu

Evet! Öleceksem şimdi ölmeliyim Bu küçücük vücut, bu bir vurumluk can nasıl oluyor da benden bin kat güçlüymüş gibi olduğum yere mıhlıyor beni?

Ah, ellerim titriyor Ellerim… Ona uzanıyorum

“Yoo…” diye haykırıp havalanıyor

O güzelim müziği başlıyor kanatlarının

Kimse farkında değildi olanların Ben de kimsenin farkında değildim

Serçem…

Güzel,

minik serçem…

Dönüp duruyor başımın üstünde Hiçbir hareketini kaçırmamalıyım Konuştu benimle, konuştu…

Bir alçalıyor, bir yükseliyor Ben de çevremce dönüyorum Bir daha… Bir daha… Bir daha…

Başım dönüyor, başım…

Kahkahalar atıyor, gittikçe hızlanıyor, hızlanıyor…

Şimdi anlıyorum!

Serçe bana isyan ediyor!

Bu bir isyan!

Ama neden?

İçimden geçenleri anlamışcasına haykırıyor:

“Bırakmıyacaktın onu… Bırakmayacaktın! ”

“Ah, serçecik… Gitmek zorundaydı o! Ben de bırakmak…”

“Aptalsın sen… Aptal…”

“Dur serçe… Dur, başım dönüyor! ”

“Koş arkasından o zaman! Al, kanatlarımı vereyim sana! Git! Bırakma onu…”

“Ama mecburuz… Biz mecburuz…”

“Siz dostsunuz! Ne çabuk tükettiniz birbirinizi bugün? ”

“ Unutmuşuz serçecik Biz yoğunluğunca yaşamayı unutmuşuz Hiçbir şey eskisi gibi değil Birlikte susamıyoruz bile…”

“Aptal… Aptalsın sen… Korkaksın… Korkaksınız! ”

“ Ama neden? ”

“Korkaksınız çünkü ayrı yaşadıklarınız tutuyor dilinizi Düşünmeye bile korktunuzGözlerinizi kaçırdınız birbirinizden İç geçirdiniz Saçma sapan, olur olmaz güldünüz Kaçtınız birbirinizden… Kaçtınız…”

Yeter serçe …

“Korkaksınız siz…Nelerin kaldığını, nelerin gittiğini görmemek, duymamak için gözlerinizi, kulaklarınızı kapadınız… Konuşmalıydın onunla… ”

… Serçe …

“Konuşmalıydın Anlatmalıydın Sormalıydın

… Yeter …

“Aptalsın sen… Bırakmayacaktın! ”

İnsanlar,

sesler,

görüntüler,

vitrinler,

balonlar,

çocuklar,

serçe…

Ve hâlâ sürüp gidiyor…

“Bırakmayacaktın! ”

… YETER! …

-

Birden her şey durdu Bağırdım mı? O ses, o çığlık benden mi çıktı? Ya serçe? O nerede?

“Hey… Serçecik…”

Nerede?

İnsanlar akıp gidiyor çevre yanımdan

Görüntüler,

vitrinler,

balonlar,

kitaplar,

çocuklar…

Ve kuşlar!

Dostum… O serçe sana da göründü mü? Konuştu mu seninle? Döndürdü mü başını? İsyan etti mi sana da?

Ne güzel!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com