Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
okutan, tuncay

Tuncay Okutan

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tuncay Okutan

9 Mart 1983 tarihinde Adıyaman'ın Besni ilçesinde doğdu Müzik hayatına 10 yaşındayken ustalarından bağlama dersleri alarak başladı 11-12 yaşlarında tek başına bağlama çalıp türküler söylemeye başladı Orta ve lise öğrenimini tamamlayıp, müzik çalışmalarına hız verdi Türk Halk Müziğinde eğitim ve araştırmalar yapmak amacıyla İstanbul’a geldi Konservatuar sınavlarına girdi, sınavları kazandı ancak bu eğitimini çeşitli nedenlerden dolayı devam ettiremedi Daha sonra halk müziğinin önemli icracılarından Cavit Murtezaoğlu’ndan şan ve sahne performans dersleri aldı Enstrüman çalma ve yorumculuk yanında söz ve beste çalışmalarıyla da kendinden söz ettirmeye başladı Başta Adıyaman olmak üzere Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerde resitaller vermekte ve birçok, yerel ve ulusal tv ve radyo programlarına konuk oldu Besni Halayı, Yar Yar, Yar Olmadın gibi bazı eserleri birçok sanatçı tarafından seslendirildi
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com