Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gelen, tehlike, şişeden

Şişeden Gelen Tehlike!

Eski 11-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Şişeden Gelen Tehlike!

Yaz mevsiminde gazlı içecek tüketimi artıyor Fakat gazlı içeceklerde bilinenden farklı olarak bir zarar daha var

Yaz mevsiminin gelişi ile birlikte tüketiminde artış yaşanan gazlı içeceklerin ambalajları dikkatli kullanılmadığında tehlike saçıyor Akdeniz Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr Mustafa Ünal, gazlı içeceklerin şişeleri, kapakları ve açacaklar nedeniyle yaşanan kazaların körlüğe kadar gidebileceğini belirterek vatandaşları uyardı

Yaz aylarında gazlı içecek tüketiminin artmasına bağlı olarak yaşanan kazaların sık görüldüğünü belirten Doç Dr Mustafa Ünal, "Gazlı içecekleri tüketirken dikkatli olunması gerekiyor Sallanmış gazlı içecek şişelerinin kırılması veya kapağının dikkatsizce açılması şişenin içindeki basıncın etkisiyle fırlayan cam parçalarının veya kapağın göze zarar vermesine neden oluyor" dedi Özellikle çocuklarının herhangi bir kaza yaşamaması için anne babaları uyaran DoçDr Ünal, şişe kapağını açmayı bilmeyen çocukların açacakla gözlerine zarar verebileceğine dikkat çekti

KASAYI TAŞIRKEN ŞİŞE KAPAĞI FIRLAYARAK GÖZÜNE ÇARPTI
Son olarak gazlı içecek kasasını taşırken bir şişe kapağının fırlayarak gözüne çarpması nedeniyle yaralanan Mehmet Müftüoğlu'nu (53), tedavi ettiklerini belirten Doç Dr Ünal, hastasının sol gözünde yüzde 90 görme kaybı oluştuğunu söyledi DoçDr Ünal, Müftüoğlu'na bir saat süren bir ameliyatta gözüne 12 dikiş atıldığını belirterek, "Hastamız kornea naklinden sonra yüzde 60 görebilir" dedi

GÖZLÜĞÜ KIRILDI
Kornea nakli gereken 53 yaşındaki Mehmet Müftüoğlu yaşadığı kazayı şu sözlerle anlattı:
"Isparta Sütçüler'de 25 yıldır market sahibiyimMarkete gelen gazlı içecek kasasını taşırken bir plastik şişenin kapağı aniden fırlayarak sol gözüme çarptı Gözlük kullandığım için kapak gözlüğümü kırdı Gözümden çok kan aktı Yakınlarım hemen beni hastaneye götürdü Orada ilk müdahaleden sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldim Burada da bir operasyon geçirdim" diye konuştu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com